Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jakie bajki oglądają Wasze dzieci?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-11-18, 08:53   #2
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Jakie bajki oglądają Wasze dzieci?

Najpopularniejszą obecnie bajką jest chyba Psi Patrol, oglądają ją zarówno chłopcy, jak i dziewczynki. Wydaje mi się, że piesek Rubble może mieć wadę wymowy, bo jest to taka specyficzna rasa ze specyficznie ułożoną szczęką ( https://i.ytimg.com/vi/881OFTbzk9Q/hqdefault.jpg).

Pozostałe bajki, które są bardzo popularne to:
Blaze i Megamaszyny, Shimmer i Shine, Zack i Kwack, Bąbelkowy świat gupików, Rafcio Śrubka, Rycerka Nella, Dora, Umizoomi,Max i Ruby (tutaj nie ma wady wymowy, ale Max dość dobrze odwzorowuje wymowę dziecka i na początku wymawia tylko pojedyncze wyrazy).
Ostatnio u nas numerem jeden jest jednak bajka Wallykazam, w której dzieci uczą się angielskich słówek.

Wszystkie powyższe są z kanału Nick Jr.

Z Mini Mini najpopularniejsze są kucyki Pony, ale nie znam tej bajki na tyle dobrze, żeby powiedzieć, czy wszyscy mówią dobrze.
Bob Budowniczy, Strażak Sam, Tomek i Przyjaciele, Bing, Barbie (kompletnie nie znam), Świnka Peppa, Kot Prot, Trojaczki.

Na CBeebies syn ogląda Odlotowców i nie bajki, a programy Andy i zwierzęta/dinozaury, Pana Robótkę, Pirackie Potyczki.

Innych kanałów mu nie puszczam. Nie kojarzę postaci z wadami wymowy, ale będę się dokładniej przysłuchiwać i jak mi coś wpadnie, to napiszę.

Staram się zwracać uwagę na to, żeby syn oglądał bajki, w których poprawie używa się języka.

Tak sobie myślę, czy król Julian nie ma jakiejś wady wymowy A nawet jeśli nie ma, to mówi w baaardzo charakterystyczny sposób
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując