Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-04-03, 23:23   #96
amillia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 2 364
Dot.: Co/jak kupować w czasie pandemii + zestaw na kwarantannę

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ok, ale do pracy mogę chodzić? W dodatku na piechotę, bo nie chcę jeździć komunikacją?
Tu nikogo nie narażam? Czym to się różni od mojego wyjścia na spacer? Wyjścia podczas którego praktycznie z nikim się nie spotykam, a jak kogoś widzę, to przechodzę na drugą stronę albo idę najdalej jak tylko się da. A w pracy spotykam się z ludźmi i to jest Twoim zdaniem ok?
Naprawdę nie widzisz błędu logicznego w swoim rozumowaniu? Skoro można chodzić do pracy to równie dobrze można robić cokolwiek? Każde kolejne obostrzenie pomaga na swój ograniczony sposób. Twoja argumentacja to "skoro ja mogę chodzić do pracy to po co zamykali kina". Nie ma żadnego sensu.

Nie wiemy ile wirus utrzymuje się w powietrzu. Według ostatnich doniesień do kilku godzin. Twój spacer to nie jest kwestia tylko przejścia pustą ulicą i nie zostawienia po sobie żadnego śladu, nie mówiąc już o tym, że nigdy nie jesteś w stanie przewidzieć kogo i w jakich okolicznościach spotkasz.

Główny powód dla którego kraje azjatyckie tak szybko poradziły sobie z wirusem są surowe kary dla takich januszo-grażyn, którzy myślą, że wiedzą lepiej niż eksperci. Na przykładzie Włochów i Hiszpanów widać jak kończy się puszczanie ludzi samopas i liczenie na to, że wykażą się zdrowym rozsądkiem, u nas lepiej niestety nie będzie. Szkoda, że konsekwencje mogą i spotkają każdego z nas, nie tylko takich ludzi jak ty.
amillia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując