Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-03-04, 06:40   #3347
Lilly Greace
Dostojna peema.
 
Avatar Lilly Greace
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 15 835
Dot.: Mamy majowe 2019 część 10 - jubileuszowa ;)

Cytat:
Napisane przez Eceea Pokaż wiadomość
Wiesz co, nie jesteśmy w stanie ocenić co zaprocentowalo jeśli chodzi o rozwój. Dla przykładu moja bratowa: pierwsze dziecko 100%czasu, bajki, 2lata KP, w domu z dzieckiem do 3 lat, mnóstwo czytania, zabaw, wszystko razem. I dziecko bardzo dobrze rozwinięte. Drugie dziecko: duuuużo mniej czytania, ogólnie już nie tak 1:1 i w wieku 2,5/3lat mogłaś z dzieckiem rozmawiać i rozmawiać, ogromny zasób słownictwa, jest bardzo mądra, w porównaniu do innych dzieci nawet starszych. Ale u sąsiadów dziecku babcia puszczała non stop bajki i zostawiala przed tv od małego i mają duży problem z nim. Nie neguje, że mamy duży wpływ na rozwój, ale też wiele zależy od predyspozycji i innych rzeczy.

Co więcej, bratowa mówi, że źle robiła bo pierwsze dziecko nie potrafiło się samo bawić. Pamiętam, że nawet jako kilkulatek musiał mieć kogoś obok siebie przy puzzlach etc etc. Przy drugim dziecku sporo odpuściła i ta dziewczynka jest naprawdę bardzo mądra, duży zasób słów, "mądrość życiowa XD" czyli wie czego Kazio nie może a nikt jej tego nie mówił

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Predyspozycje swoją drogą, ale mam koleżankę, która pracuje jako przedszkolanka, ma już sporo doświadczenia. I ona zawsze powtarza, że 80% to jest zaangażowanie rodziców albo jego brak. I że po dzieciach widać wszystko jak na dłoni. Jak jest w domu, co robią w domu, czy rodzice poświęcają im czas.

Za nami słaba noc, a dziś wpada moja mama popilnować Stasia bo idziemy do architekta od domu. Musimy dziś na sztywno ustalić jak ta chata ma wyglądać w końcu, żeby zaczęła babka ją rysować... Może do końca wakacji będzie projekt [emoji14]

Zaraz lecimy na zajęcia muzyczne bo tydzień temu mieliśmy lekarza i opuściliśmy. Przy okazji żona chrzestnego pytała mnie, co chcemy na roczek. Nie chciałam żadnych zabawek bo to ciężka przesyłka a oni mieszkają za granicą. Wybrałam więc rzeczy z serii skip hop, plecak i ten kubek niewysypek, najwięcej dylematu miałam z tym, na jakie zwierzątko postawić. Miał być lisek ale jak tak się przyjrzałam to uznałam,że nietoperz jest cool. prezent trochę na wyrost, ale poleży, poczeka.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Szczęśliwa żona.
Lilly Greace jest offline Zgłoś do moderatora