Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - wszystko o laparotomii
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-10-21, 17:34   #105
golgie
Zakorzenienie
 
Avatar golgie
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 11 146
GG do golgie
Dot.: wszystko o laparotomii

a więc:
w poniedziałek zostałam przyjęta, w czwartek miałam operację.W międzyczasie miałam badania-krew,mocz, ekg,usg, ręczne badanie gnekologiczne.Wieczorem, przed operją miałam lewatywę,a rano jeszcze raz.Kazno mi się wykąpać w specjalnym antyseptycznym płynie.
Przed operacją założono mi cewnik i podano tabletkę na uspokojenie.Przebrałam się też w ,,firmową" koszulę,zdjęłam biżuterię,założyłam czepek na głowę i zawieziono mnie na salę operacyjną.Pielęgniarki dały mi jakiś zastrzyk, potem podano mi maskę z gazem usypiającym, po którym zakręciło mi się w głowie i już spałamObudziłam się na sali pooperayjnej.Na początku małam dreszcze i ból brzucha-to ne było miłe ale szybko przeszło-dostałam też środki przeciwbólowe i czułam się naprawdę dobrze.Na drugidzień rano przewieźli mnie na moją salę a ja stwierdziłam, że muszę się przejść no i ,,zrobiłam,,4 korytarze i lekko zrobiło mi się słabo więc wróciłam do łóżka,potem przyszła rehabilitantka, żeby mnie zaktywizować i pokazać ćwiczenia,Jak usłyszała o moich wyczynach, to była w małym szokuPo 1 dobie już nie potrzebowałam kroplóek i wyjęli mi wenflon. W 2 dobie piłam trochę wody,w następnej mogłam jeść suchary, kleik na wodzie i pić herbatę,W kolejnej jadłam już ,normalne" jedzenieWyszłam do domu w 6 dobie po operacji (dziś)Był małyproblem z wyciągnięciem szwu/szwa-był tylko jeden n całej długośc podbrzusza,ale pielęgniarka w końcu dała radę

Proszę pytać, odpowiem
__________________
teraz szczęścia mam(y) dwa:
JULIA
MARCIN

Moja fragrantica


WYMIANA

Edytowane przez golgie
Czas edycji: 2009-10-22 o 17:59
golgie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując