Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - My się jeździć nie boimy i po drogach się wozimy! - mamy już prawo jazdy - cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-10-14, 22:45   #4791
tutamtu4
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 87
Dot.: My się jeździć nie boimy i po drogach się wozimy! :)

Ha, dzięwczęta / chłopcy

Pisałam tu parę miesięcy temu.
Dziś, bogatsza o doświadczenie z tych paru miesięcy powiem/napiszę jedno:
trening czyni mistrzem!

Absolutnie mistrzem nie jestem. Ale: przejechane kilometry uczą zachowań na drodze. Jasne, czasem mi zgaśnie, po nowej/nieznanej trasie jadę mniej pewnie / ale za to teraz już towarzyszą mi pozytywne emocje związane z nową trasą, a nie: strach.

Problem to dla mnie wciąż:
dynamiczne zmienianie pasów, te... martwe pole (czy jak to się zwie), nawet pomyślałam o dodatkowym lusterku, ale nie wiem, czy ktokolwiek takie sobie montuje - widziałam je tylko na allegro;
czasem jak późno się orientuję, że skręcam; to boję się skręcić, bo raz miałam taki przypadek, że wydawało mi się, że koleś za mną jedzie dość szybko i nie zdąży spokojnie za mną zahamować (skręcałam w lewo) - generalnie sygnalizuję manewry (tak mi się wydaje) dużo wcześniej niż ,,powinnam" - ale czasem ktoś za mną może się zagapić...
Problem też czasem mam, jak jadę w nowych butach - muszę się wtedy przyzwyczaić do sprzęgła

Generalnie jazda sprawia mi coraz większą przyjemność - ale nie może to w żadnym razie prowadzić do zbytniej pewności siebie; trzeba być czujnym non stop))

Przyjemnej jazdy!
tutamtu4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując