Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - kosmetyki naturalne-czy trzeba używać całą serię?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-12-17, 21:31   #7
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: kosmetyki naturalne-czy trzeba używać całą serię?

Cytat:
Napisane przez _Schmetterling Pokaż wiadomość
A ja słyszałam od dobrej kosmetyczki, że należy używać kosmetyków tej samej serii - bo mają takie same składy i konserwanty nie "gryzą się" ze sobą.

A co do kremów naturalnych nie mam pojęcia co w ogóle można rozumieć przez krem naturalny, bo każdy nawet najbardziej organiczny ma w składzie jakąś tam chemię.

Jest taka strona Zrób sobie krem, może tam poszukaj, dobierz składniki i sama sobie dopasuj krem do siebie. Będziesz miała pewność, że nie ma żadnych chemii i konserwantów.
Rozumiem, że zbyt duza ilość kosmetyków (a wiec i konserwantów) może spowodować uczulenie, podrażnienie itd. Tutaj dużą rolę odgrywa też indywidualna wrażliwość skóry. Wątpię by konserwanty "gryzły się" z jednego kremu z tonikiem z drugiej serii nałozonym wczesniej, ponieważ zazwyczaj są stosowane te same, a nawet jak nie to takie składniki przechodzą wiele testów bezpieczenstwa. Czasem nawet z jednej serii dany kosmetyk diametralnie różni się z drugim z tej serii.

Tutaj masz rację, nawet naturalny pochodzi z laboratorium, jest odpowiednio oczyszczony itd. Nie jest to świeża roślinka Ja pod pojęciem "naturalny" rozumiem taki, który odpowiedni certyfikat eko.

W 3 częsci zaprzeczyłaś trochę sama sobie. Piszesz, że ze ZSK nie ma żadnej chemii, a powyżej, że nawet naturalny ją ma... Co rozumiesz pod pojęciem "chemia"? Konserwanty są konieczne, ponieważ nałożenie kremu bez nich mogłoby ryzykować ewentualne problemy zdrowotne gorsze, niz z nim (mówię o konserwantach na które ktoś nie ma uczulenia).

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-12-17 o 21:32
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując