Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Torbiele na jajnikach - wątek zbiorczy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2005-08-10, 23:43   #27
Wiorka
Przyczajenie
 
Avatar Wiorka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 13
Dot.: Torbiel jajnika :-(

Ja mialam torbiel ponad rok temu, w wieku 21 lat, tez o srednicy 4 cm. Nie wiadomo dlaczego, wczesniej bralam pigulki, i pojawila sie kilka mesiecy po ich odstawieniu, ale powiedziano mi ze przyczyn moze byc duzo. Moja lekarka skierowala mnie do szpitala na zabieg, bo torbiel dosc duza, ale w szpitalu najpierw przepisali mi hormony i pomoglo Po jednym opakowaniu torbiel sie wchlonela i jak na razie nie powrocila. Pigulek nie biore nadal, chociaz sie zastanawiam, ginekologicznych przeciwwskazan nie ma. Zreszta wczesniej bralam, potem przestawalam, potem znow bralam i wszystko bylo ok, zachwianie rownowagi hormonalnej moglo powstac z masy innych powodow.
Aha, Ilonko, dziwne, ze nie mialas robionego USG, bez tego nie da sie dokladnie okreslic wielkosci torbieli. W kazdym razie nie martw sie, moze po tabletkach przejdzie A jesli nie, to przy tej wielkosci raczej nie czeka cie ciecie, tylko laparoskopia. I jeszcze jedno: specyfik mi przepisany to byl Duphaston, jedno opakowanie, 10 dni leczenia. Powodzenia
Wiorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując