Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Księżniczkuję?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-09-16, 19:23   #43
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Księżniczkuję?

Cytat:
Napisane przez Veldrines Pokaż wiadomość
Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, zdecydowana większość osób uznała, że przesadzam. Cóż, postaram się jakoś załagodzić napiętą atmosferę.
Większość uznała, że przesadzasz, ale w kontekście tych dwóch opisanych sytuacji na początku. I ja się zgadzam z tym.

Ale jeśli chodzi o takie życie codzienne, wspólne życie, to uważam, że potrzeby obu osób powinny być równoważone. Możecie np. ustalić, żeby jeździć razem na te rodzinne obiady na parę godzin, ale bez nocowania, bo ty bardziej komfortowo się czujesz spiąc we własnym łóżku. I co ustalicie, to facet potem powinien się tego trzymać a nie ustalenia sobie a potem on naciska na te nocowanie. 35 km to nie jest tak dużo, żeby nie można było wrócić. A jak koleś chce nocować, bo chce wypić drinka, to ja bym zaproponowała, że ja będę kierowca, bo chce wrócić do domu, to wtedy nie piję i tyle. Także kompromisy.

Tak samo znam pary, które ustalają między sobą sygnał, którym dają sobie znać, że czas wracać do domu, może partner/ka jest zmęczony/zmęczona, może się gorzej poczuć, nie trzeba za każdym razem siedzieć na obiedzie kilka godzin.

Więc moim zdaniem granica rodzinności to nie jest to, ile godzin facet spędza u rodziny albo czy chce tam nocować. Raczej chodzi o to, czy bierze pod uwagę komfort i potrzeby partnerki. Trzeba czasem iść na kompromisy. Czy on sam ustala plan dnia, ile czasu spędzicie u rodziców, na obiedzie, czy nocujecie? Czy razem ustalacie?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując