Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak zatrzymać legitymację studencką???
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-01-12, 17:26   #34
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Jak zatrzymać legitymację studencką???

Cytat:
Napisane przez xolaatt Pokaż wiadomość
Przepraszam że się wtrącę , ale czy to znaczy że jeżeli teraz studiuje jeden kierunek , ale mam zamiar z niego zrezygnować w czerwcu i zacząć inny w październiku, to będę musiała za niego zapłacić ? ;o myślałam że to się płaci tylko jeżeli bierze się drugi kierunek równolegle do pierwszego i oba się studiuje naraz ...
Dostajesz liczbę bezpłatnych ECTS. Ilość ta starcza na jeden kierunek - 5 lat studiów.
Studiując drugi kierunek, potrzebujesz "innych" ECTS. Zakładając, że pierwszy kierunek zamierzasz studiować 5 lat (lic/inż+mgr lub jednolite mgr) to na drugi kierunek nic z bezpłatnej puli ECTS Ci nie zostanie*. Więc to, czy drugi kierunek studiuje się równolegle czy nie, nie robi różnicy. Teraz skończysz jeden kierunek, za 10 lat będziesz chciała zacząć drugi - zapłacisz za niego.

W twoim przypadku, jeśli zrezygnujesz to stracisz 30 lub 60 ECTSów (nie wiem czy w tym czerwcu chcesz rezygnować przed sesją czy po sesji). Oznacza to, że chcąc studiować 5 lat na drugim kierunku, za rok/semestr na nim będziesz musiała zapłacić.

*Nie jestem pewna czy nic nie zostaje, czy mamy dodatkowe 30 pkt, poprawcie mnie, jeśli wprowadzam w błąd.
**Nie wiem też, czy opłata za drugi kierunek obejmuje już studentów aktualnie będących na 1 roku swojego pierwszego kierunku.

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:25 ----------

Tak długo pisałam swoje wypociny, że mm444 mnie ubiegłaś
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując