Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - jaki bank wybrać?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-03-02, 09:54   #17
cartoo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: jaki bank wybrać?

Cytat:
Napisane przez Kamea2000 Pokaż wiadomość
Polecam Deutsch Bank.
Ja również polecam Deutsche Bank. Gdyby nie archaiczna bankowość elektroniczna (przelewy pomiędzy własnymi rachunkami idą jak przelew zewnętrzny!) to konto dbnet było by idealne! Aby nie płacić 5zł/msc za kartę wystarczy wykonać jedną operację kartą miesięczne na dowolną kwotę - najlepsze jest to, że do operacji kartą zalicza się również wypłata z bankomatu, więc de facto nie trzeba nawet dokonywać żadnej płatności. Ja założyłem konto głównie dla konta oszczędnościowego (w pakiecie promocyjnym oprocentowanie 6% dla środków do 10tys zł. z dzienną kapitalizacją odsetek). Dodatkowo darmowe wszystkie bankomaty na świecie, a karta debetowa bez paypassa.

Poza tym mam konto w mbanku, gdzie, aby nie płacić 2zł za użytkowanie karty, trzeba miesięcznie dokonać płatności kartą za co najmniej 100zł. Tutaj przelewy pomiędzy własnymi rachunkami idą od razu. Konto oszczędnościowe słabo oprocentowane (chyba coś koło 3%). Darmowe bankomaty tylko wybranych sieci (m.in. euronet), a karta z paypassem. Ponadto mbank pobiera prowizję za sprawdzenie salda w bankomacie (nie wiem dokładnie ile, bo nigdy nie sprawdzałem).

dbnet :
+ darmowe wszystkie bankomaty
+ wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek
+ łatwe warunki do spełnienia w celu uniknięcia miesięcznej (5zł) opłaty za użytkowanie karty
+karta bez paypassa (jednak bardziej cenię bezpieczeństwo niż wygodę)
- archaiczna bankowość elektroniczna

mbank :
+ sprawna bankowość elektroniczna
+ również dość łatwe warunki do spełnienia, by nie płacić za użytkowanie karty (2zł/msc)
- słabo oprocentowane konto oszczędnościowe z miesięczną kapitalizacją odsetek
- karta z paypassem
- ograniczona liczba bezpłatnych bankomatów
- prowizja za sprawdzenie salda w bankomacie

Edytowane przez cartoo
Czas edycji: 2013-03-02 o 10:02
cartoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując