Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-11-17, 23:58   #4088
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią+ot, część 57

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie wiem, nie znam się. Mnie dziwi ta szopka. Dziecko nie musi być ochrzczone już teraz natychmiast. Może zostać ochrzczone wtedy kiedy potencjalna chrzestna "załatwi papierek". Poza tym już sobie wyobrażam te rozmowy: "X jest chrzestną? Ale jako to, przecież dziecko do chrztu trzymała Y?" "A wiesz, Y jest chrzestną tylko na papierze, tak naprawdę chrzestną jest X." "Tak? A dlaczego tak?" "A bo Y nie załatwiła papierka na czas."
No cyrk

Cytat:
Napisane przez ridja devojka Pokaż wiadomość
Ja się zgadzam, że te pracowe opłatki są idiotyczne.
Co ciekawe, w mojej ex pracy nawet przyszedł ksiądz po kolędzie! Trochę mi to przeszkadzało w pracy muszę przyznać, choć ksiądz był miły, dał mi jakąś książeczkę dla przyszłych panien młodych (byłam tuż przed ślubem), był to kolega szefa, wszyscy ta byli religijni, no ale nie podobały mi się takie religijne praktyki w miejscu i czasie pracy.
W Polsce przez 9 lat pracowalam w roznych firmach i na szczescie nigdy sie nie zetknelam z pracowym oplatkiem. Raz mi sie trafila pracowa wigilia, ale to nie mialo nic wspolnego z oplatkiem, czy w ogole religia, po prostu przekaski i alkohol, wiec rownie dobrze moglo byc to zorganizowane z jakiejkolwiek innej okazji
W ogole za bardzo nie mialam z oplatkiem do czynienia nigdy, bo moja rodzina byla niewierzaca, moj maz z kolei byl wychowany w wierze buddyjskiej, ale od kilkunastu lat jest ateista, wiec swiat nie obchodzimy.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Z tymi lekcjami religii to nie jest wcale tak prosto, bo może w teorii są nieobowiązkowe, ale u mnie w szkole (nie tak dawno temu) alternatywy nie było i wszystkie dzieci z automatu były zapisane na religie. Co się rodzic musiał nagimnastykować, żeby dziecko wypisać... Moim zdaniem po prostu przestrzeń publiczna czymiejsca pracy powinny być wolne od praktyk i symboli religijnych. Chcesz sobie kultywować swoją wiarę? Spoko. Masz od tego swój dom i swoje świątynie. Mnie proszę w to nie mieszać.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
U mnie bylo tak samo, ale jesli dobrze kojarze, to Ty jestes chyba o ok. 10 lat ode mnie mlodsza.

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jeśli Cię to pocieszy, to uważam, że jesteś najbardziej limonowata z trzech Limonek, które na forum mi mignęły
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora