Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Grzybica paznokci!!!!
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-09, 16:40   #84
ziarnko piasku
Zadomowienie
 
Avatar ziarnko piasku
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: West Midlands, UK
Wiadomości: 1 142
Dot.: Onycholiza?

Uch, i ja się muszę zapytać kogos, kto ma na ten temat pojęcie... Moja trzy i półletnia córka w grudniu przytrzasnęła sobie palec drzwiami - tak mocno, że od razu odeszedł jej cały paznokieć od macierzy i z obu boków było naderwane - wyglądało to tak, jakby opuszek wisial na samej końcóweczce (aż mi gorąco z wrażenia i żółądek mi się przewraca na samo wspomnienie o tym ] Wiadomo - szpital. Lekarka "naprawiła" palec, przytwierdziła pazokieć i powiedziała, że ten paznokieć zejdzie i urosnie nowy - no urósł. Moczyłysmy w wodzie z szarym mydłem, żeby był miękki i się nie zawijał. Niby wszystko już ok ale mnie się wydaje, że córcia ma onycholizę jako pamiątkę po tym przytrzasnieciu drzwi uderzyly w srodek płytki pazokcia i tam pewnie jest blizna pod tym nowym paznokciem. Kurcze, nie wiem jak to wyjasnić, bo się zwyczajnie na tjm nie znam. Córka spi ale zaraz jej zdjęcie palca zrobię i wstawię.
Pytanie: co robić? oczywiscie obcinam paznokcie na krótko, nie malujemy ich ( w końcu ma dopiero 3 lata )

edit: dodałam zdjęcia, chodzi o srodkowy palec - ja wiem, że na takiej małej rączce nei wygląda to tak tragicznie ale mimo wszystko - martwię się

edit 2: jak ma to pomóc w "diagnozie" to mogę dodać zdjęcia palca w połowie odrastania paznokcia - ale to naprawdę nie wyglądało "ładnie"...
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg pazokieć 001.jpg (75,2 KB, 209 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazokieć 002.jpg (113,6 KB, 170 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg pazokieć 004.jpg (103,8 KB, 171 załadowań)
__________________
We all fall to the floor at some point.
It's how you pick yourself up.
That's the real challenge.
Isn't it?



Edytowane przez ziarnko piasku
Czas edycji: 2011-04-09 o 16:52
ziarnko piasku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując