Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Żywica (Crystal Resin)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-11-07, 08:41   #250
Magda500
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 3
Dot.: Żywica (Crystal Resin)

Większość żywic poliuretanowych jest bardzo wdzięcznym materiałem i choć jak każde tworzywo jest toksyczna to tylko jeśli ją spożyjemy. Podczas pracy wystarczą rękawiczki i wentylacja. Po związaniu można przedmiot normalnie dotykać bez strachu przed toksycznością.
Żywice te są jednak barwne z reguły od białego do koloru kości słoniowej, można je oczywiście barwić barwnikami na dowolny kolor.
Jeśli chodzi o przezroczyste to polecam akryle, sam akryl jest toksyczny ale tylko jeśli go będziemy jedli
Jeśli chodzi o otwory to każda z nich nadaje się do późniejszej obróbki mechanicznej, można je szlifować, obrabiać, wiercić. Nic nie pęknie. Wyjątek stanowią twarde akryle imitujące szkło (są ciężkie i bardzo przejrzyste) otwory robimy w nich wiertłem diamentowym najlepiej z chłodziwem jak denaturat. Są też przezroczyste epoksydowe, przy pracy z nimi trzeba zachować jednak pewna ostrożność. Wszystkie tego typu żywice znajdują się w specjalistycznych sklepach, w marketach czy sklepach chemicznych ich nie dostaniecie bo to są drogie specyfiki i raczej dla zorientowanego klienta niż pierwszy lepszy klient z ulicy. Sklepom się nie opłaca trzymać towaru który nie będzie schodził.
Ja od lat korzystam z żywic firmy Smooth-On oraz Axon. Smooth-on kupicie w sklepie jedynego polskiego przedstawiciela firmy Kauposil oto link: http://www.kauposil.com/sklep/ z Axonem jest gorzej bo to są żywice techniczne i nie da się ich kupić mniej niż 10kg ale czasem na allegro trafia się ktoś kto sprzedaje małe opakowania, ja polecam F19, F35 F38 genialne żywice o szybkim utwardzaniu 7-15 minut.
Jeśli chodzi o produkty Smooth-on mają genialne żywice zwłaszcza przezroczyste - no ale niestety drogie i jeśli chcemy z nich korzystać musimy zaopatrzyć się w azot i po każdym otwarciu pojemnika napełnić go przed zamknięciem azotem, inaczej żywica się zepsuje. Ale jest na to prosty i tani patent ) bierzecie zapasowe koło od samochodu idziecie do wulkanizatora, tam każecie napełnić koło azotem. No i już macie pojemnik z azotem potem już tylko wężyk pasujący do zaworka i można sobie azotu dodawać do woli. koszt napełnienia 5 zł - Prawda że tanio i prosto )

Pozdrawiam Daniel
Magda500 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując