Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Dlaczego dzieci nie lubią czytać książek?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-02-08, 10:26   #2
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Dlaczego dzieci nie lubią czytać książek?

Ja myślę, że dlatego nie lubią czytać książek, bo mają coś w ich odczuciu ciekawszego - komputer i internet.
Dla mnie niepojęta jest sytuacja, gdy 6-8latek ma na wyłączność komputer z internetem i nieograniczony dostęp do niego, gdzie rodzice nie kontrolują ani ilości czasu, jaki na niego poświęca, ani stron, jakie przegląda, czy gier, w jakie gra.
Ja osobiście jako dziecko UWIELBIAŁAM czytać, bardzo to sobie cenię, bo dzięki temu nie mam zupełnie żadnych problemów z ortografią (chociaż im więcej czasu siedzę na kompie tym jest czasem ta nutka zawahania, analfabetyzm wtórny się szerzy).
Dla mnie czytanie było ciekawe, ale nie miałam wtedy komputera z internetem, a później nawet jak już miałam, to miałam również brata, który mi ten komputer okupował, więc ja siedziałam na necie raczej z doskoku :P

później się to troszkę zmieniło, gimnazjum, liceum - mniej czasu na czytanie, więcej nauki, więcej lektur obowiązkowych, które trzeba przeczytać..

Co do prezentu, ja bym kupiła ciekawą książkę do czytania, bądź taką edukacyjną, coś w stylu 100 pytań i odpowiedzi, a potem poleciła rodzicom przeglądać książkę z dzieckiem, czasem naprawdę fajnie można dziecko w ten sposób rozwinąć, ciekawie z nim podyskutować, zwiększyć zasób słownictwa nie ograniczający się do słów: komputer, laptop, gg, internet.

No i jeszcze ograniczenie dzieciom internetu, czy komputera do np. godziny dziennie też jest dobrą opcją.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując