Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamusie październik 2020
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-05-28, 13:24   #3031
xenka0
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 483
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez oblakanyobloczek Pokaż wiadomość
W sumie wg kalkulatora z neta prawidłowego przyrostu wagi w ciąży wychodzi mi ze przybralam jeszcze za mało [emoji2957] No nie ma co się martwić, jest narazie w normie i tego się trzymam, jak będzie za mocno szło w górę to będę coś działać a potem pewnie zrzucać.

Przy okazji dziewczyny z ciekawości- jakie macie wyniki hemoglobiny ostatnie?
Ja miałam mniej więcej 11,5 cały czas, wczorajszy wynik 10,8. Nie uważam tego za zły wynik a moja mama która odbierała mi wyniki suszy mi strasznie natarczywie głowę ze słabe wyniki i dziecko będzie słabe i mam jeść mięso i buraki [emoji2360] Jak tak dalej będzie z „doradzaniem” to będą awantury [emoji28]

Inna sprawa to jaka ze przed ciąża chciałam przejść na wegetarianizm bo już i tak jadłam mało mięsa a teraz odwlekłam ta decyzje. Ale nie będę na sile mięsa w siebie wciskać bo moja mama zobaczyła strzaleczke w dół przy wyniku z normami dla ogólnej populacji a nie dla kobiet w ciąży...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Ja hemoglobinę w granicach 10 miałam zawsze przed ciąża, przy anemii. Wtedy badałam poziom żelaza i wychodził zerowy niestety. Dlatego od początku ciąży biorę pregne plus, bo ma dobrą dawkę żelaza (też nie przepadam za mięsem). Wyniki od początku ciąży są dla mnie zaskoczeniem, bo są zawsze powyżej 13 (przy pierwszym badaniu podchodziło do 14[emoji16]), co mnie bardzo cieszy. Chociaż z każdym kolejnym badaniem jest coraz mniej, ale póki nie zejdzie do 11 to się nie martwię [emoji5] ale to ja, bo wiem, że mam nawracającą anemie. Jeśli nie miałaś nigdy z hemoglobiną problemów to myślę, że to chwilowy spadek formy i albo lekarz w ogóle nie zwróci na to uwagi albo przepisze suplementy. Jednak warto to kontrolować, bo to dość ważny parametr w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
xenka0 jest offline Zgłoś do moderatora