Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Mamusie październik 2020
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-05-28, 13:32   #3033
oblakanyobloczek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 948
Dot.: Mamusie październik 2020

Cytat:
Napisane przez lenka990 Pokaż wiadomość
A te normy które podaje laboratorium (każde ma troche inaczej) to są jak dla kobiety w ciąży czy ogólnie?
Bo mi lekarz powiedział, na ostatniej kontroli, żeby nie patrzeć na te normy, bo kobiety w ciaży mają inne normy, najczęściej niższe niż normalnie a labo normy ma ogólne.

---------- Dopisano o 14:18 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------



Też mi znajoma opowiadała inną historię jak to u niej w rodzinie kuzynka zawsze miała te 10 kg za dużo, w ciąży przytyła 15 kg a jak urodziła to zrzuciła w ciągu roku ponad 30 kg. Dziecko ma już 5 lat i do tej pory trzyma wagę. Ludzie jej nie poznawali na ulicy przez jakiś czas :P

Normy z laboratorium są dla „normalnej” populacji kobiet a nie dla kobiet w ciąży.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Cytat:
Napisane przez xenka0 Pokaż wiadomość
Ja hemoglobinę w granicach 10 miałam zawsze przed ciąża, przy anemii. Wtedy badałam poziom żelaza i wychodził zerowy niestety. Dlatego od początku ciąży biorę pregne plus, bo ma dobrą dawkę żelaza (też nie przepadam za mięsem). Wyniki od początku ciąży są dla mnie zaskoczeniem, bo są zawsze powyżej 13 (przy pierwszym badaniu podchodziło do 14[emoji16]), co mnie bardzo cieszy. Chociaż z każdym kolejnym badaniem jest coraz mniej, ale póki nie zejdzie do 11 to się nie martwię [emoji5] ale to ja, bo wiem, że mam nawracającą anemie. Jeśli nie miałaś nigdy z hemoglobiną problemów to myślę, że to chwilowy spadek formy i albo lekarz w ogóle nie zwróci na to uwagi albo przepisze suplementy. Jednak warto to kontrolować, bo to dość ważny parametr w ciąży

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Tez biorę Pregne plus i pierwszy wynik miałam chyba 12 costam, pod 13. Zazwyczaj wcześniej miałam przed ciąża miałam takie 11-12. Wiec dla mnie to jeszcze żadne odchylenia, będę się martwić jak będzie 10 i mniej. Myśle ze w pon mój lekarz to samo powie, ale zobaczymy.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
oblakanyobloczek jest offline Zgłoś do moderatora