Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-05-23, 13:09   #10
Expert Philips
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 41
Dot.: Pielęgnacja skóry przed i po depilacji.

Cytat:
Napisane przez gabi121 Pokaż wiadomość
mój problem jest podobny...użyłam depilatora 2 razy ok. 1,5 roku temu. Włosy dalej wrastają, choć przeszłam na zwykłą maszynkę i golę z włosem. Już nie mam siły z tymi nogami. Dziewczyny, zastanówcie się 10 razy zanim użyjecie depilatora...

wspieram pytanie: czy jest jakiś sposób na wrastające włoski?
Dziewczyny: Kennedy, Emis_89, Puchatek0807 i Gabi121,

Problem wrastających włosków zdarza się, co wynika z osłabienia cebulek włosa – jest on zbyt miękki, by przebić się przez warstwę naskórka i dlatego zaczyna rosnąć pod nią. Jedynym sposobem by temu zapobiec, jest systematyczne peelingowanie. Możecie tez wypróbować specjalistycznych środków do złuszczania naskórka, o którym już pisały inne Wizażanki.

Kennedy, jeśli włoski wrastają mimo pielęgnacji, to możliwe, że depilacja depilatorem nie jest wskazana dla Ciebie i wtedy warto zastanowić się nad inną metodą.

Mam nadzieję, że odpowiedziałam wyczerpująco na pytanie, ale jestem do Waszej dyspozycji. Piszcie.

---------- Dopisano o 14:09 ---------- Poprzedni post napisano o 14:07 ----------

Cytat:
Napisane przez MA66IE Pokaż wiadomość
A ja słyszałam, że używanie depilatora prowadzi do pękania naczynek krwionośnych i powstawania tzw. "pajączków" - czy to prawda?
MA66IE,

Powstawanie tzw. pajączków, nie wynika bezpośrednio z używania depilatora, a opinie które słyszałaś mogą wynikać z tego, że u osób ze skórą naczynkową, używanie depilatora, może potęgować ten efekt. Kobietom, które zmagają się z pękającymi naczynkami, zaleca się inne niż wosk czy depilator, metody usuwania zbędnego owłosienia.
Expert Philips jest offline Zgłoś do moderatora