Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-01-08, 13:05   #118
megamag
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 488
Dot.: Wzrost pensji minimalnej, jak teraz będzie się żyło w Polsce?

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie jest tez czasem tak, ze nauczycieli jest po prostu za duzo? Tj. kierunki pedagogiczne ich wypluwaly w miare regularnie a dzieciakow coraz mniej do uczenia?
Niedawno była to prawda, zwłaszcza że wiele powstających jakiś czas temu szemranych szkół wyższych upodobało sobie ten kierunek. Teraz dynamika zaczyna się odwracać. Już, kiedy byłam na studiach, specjalizacje pedagogiczne nie cieszyły się popularnością. Lądowali tam raczej ludzi, którzy nie dostali się na inne. Teraz w dużych miastach pojawił się problem braku nauczycieli. Ludzie odchodzą z zawodu, bo praktycznie wszędzie zarobią lepiej. W mojej dzielnicy mieli problem z obsadzeniem ponad 40 wakatów. Likwidacja gimnazjów i podwójny rocznik w liceach chwilowo załatały dziurę, ale to będzie postępować. Społeczeństwo potrzebuje zwykle trochę czasu, żeby zareagować na trendy, przez wiele lat było parcie na kierunki pedagogiczne na fali wspomnień, że w PRL-u to była fajna fucha. Dziś już mało kto tak myśli i prędzej czy później za to bekniemy. Już bekamy, bo poziom nauczycieli się obniża. Nie jest to wymarzona kariera najlepszych absolwentów.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Z tego co ja osobiscie widze, to w ogole teraz malo ludzie wyjezdza, fale emigracji mialy miejsce x lat temu, teraz to raczej strumien.
Inna sprawa, ze (znowuz wlasne subiektywne odczucia) jakosc zycia w Polsce jest pod pewnymi wzgledami lepsza niz za granica i jest coraz wiecej ludzi, ktorzy maja troche pieniedzy. To oczywiscie zalezne od tego gdzie kto jest i co robi, nie wiem jak miarodajne do ogolu, ale tyle ode mnie?
Statystyki potwierdzają Twoje obserwacje.

Cytat:
W 2018 roku na cały świecie mieszkało 2 455 000 Polaków. Zdecydowana większość z nich (2 155 000 ) w Europie. W porównaniu z 2017 rokiem było to odpowiednio o 85 i 86 tys. mniej. Najwięcej emigrantów z Polski ubyło w Wielkiej Brytanii – aż 98 tys.
Wielkie exodusy mamy już za sobą.


PS Nie traćcie czasu na przekonywanie januszpolak, bo ona zdaje się jeszcze nigdy nie utrzymywała się za swoje. O ile pamiętam z innych wątków, to żyła z rodziców i z pomocą faceta, a pensja to dla niej dodatek.

Edytowane przez megamag
Czas edycji: 2020-01-08 o 13:09
megamag jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując