Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-07-27, 17:42   #3923
gruszkowo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 3
Dot.: Nieprzyjemny zapach ciała mimo mycia cz.2

Jeśli ktoś ma problem z przerostem bakterii w jelicie cienkim, to opiszę jaki jest schemat leczenia wg. konwencjonalnych standardów. Jakiś czas temu zgłosiłam się do gastroenterologa z powodów strasznych, ciągłych wzdęć brzucha, które występują u mnie od wielu lat. Po serii testów wykluczających nietolerancje pokarmowe, gastroskopii i teście na helicobakter pylori, które wyszły ok, lekarz stwierdził, że w takiej sytuacji przyczyną wzdęć musi być przerost bakterii w jelicie cienkim i przepisał antybiotyk Xifaxen do zastosowania zdaje się przez siedem dni dodając, że jedynym minusem jest jego wysoka cena. Z powątpiewaniem zapytałam, czy tylko tyle wystarczy żeby usunąć ten domniemany przerost, na co zdecydowanie odpowiedział, że tak, kilka dni brania antybiotyku i sprawa powinna być załatwiona. Nie widziało mi się branie antybiotyku tak w ciemno, więc zapytałam o oddechowy test potwierdzający przerost bakterii, na co lekarz machnął ręką stwierdzając, że w ogóle nie ma sensu się mu poddać i powiedział, że gdy występują takie objawy jak u mnie (wzdęcia) to przerost jest na pewno.
gruszkowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując