Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Uciążliwe szczekanie - pies szczeka w domu - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2007-09-15, 08:30   #10
Venua
Raczkowanie
 
Avatar Venua
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 133
GG do Venua
Dot.: Uciążliwe szczekanie

Cytat:
Napisane przez Viris Pokaż wiadomość
Musicie uczyć psa zostawania samego. Szkoda że tak późno. My mieliśmy ten sam problem. Tylko od razu gdy sie pojawił była nauka. Najpierw psiak zostawał w pokoju sam a my za drzwiami ale dalej w mieszkaniu itp. Jesli zabawki go nie rajcują ani smakołyki to skoro piszesz że on Was kocha - w nagrodę bawcie się z nim. Ćwiczenia zacznijcie od powiedzmy 10 sekund, jesli psiak tyle wytrzyma to dacie radę! Wracacie po 10 sekundach i nagradzacie psa. Mówicie "dobry pies!" i zabawa w nagrodę. Jak już opanuje te 10 sekund wydłużajcie stopniowo czas - 30 sekund, minutka itp
Ale potrzeba czasu. I dużo cierpliwości. Nam się to udało w jakiś tydzień, ale ze szczeniakiem półrocznym. Wam może zająć to więcej czasu. Ale warto. Nasza psina jak wychodzimy z domu po prostu idzie spać, bo wie że i tak wrócimy i będzie zabawa i ciasteczko
Nie późno, my go uczymy od bardzo dawna. Co prawda pierwsze pół roku nie był uczony zostawani samodzielnie, bo byłam w szpitalu i wtedy ciągle był z nim mąż, albo rodzice, a gdy róciłam ze szpitala to leżałam w domu jeszcze trzy miesiące bez ruchu, ale ciągle z nim miałam kontakt i zawsze ktoś w domu był, potem, gdy już stanęłam na nogi zaczeliśmy go uczyć, ale niestety do dnia dzisiejszego nie ma rezultatu, a tę metodę którą opisujesz również sprawdzaliśmy, bardzo długo, ale on jeszcze bardziej wtedy ujadał, bo szczekaniem nawoływał nas do powrotu, aby się bawić, albo dac ciastko
Sam wet nam mówi, że tak upartego psa nie widział
__________________
http://www.suwaczek.pl/cache/f143787931.png

"burze sprawiają,że dąb głębiej zapuszcza korzenie"


"Nie idź za mną,bo nie umiem prowadzić.Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć.Idź po prostu obok mnie"

"Jestem żoną,kucharką,sprzątaczką ,praczką...o byłabym zapomniała-i kobietą"




Venua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując