Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy zdecydowałabyś się urodzić chore dziecko?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-03, 12:51   #104
goldennight
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2019-02
Wiadomości: 787
Dot.: Czy zdecydowałabys się urodzić chore dziecko?

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Nie masz prawa nikogo oceniać w taki sposób. Praca z ludźmi upośledzonymi to co innego niż stała, całodobowa opieka i odpowiedzialność za ich życie. Zapewnienie warunków mieszkaniowych, środków na rehabilitację, żywność, urządzenia potrzebne do opieki itp.
Przyhamuj dziewczno, bo póki nie jesteś w takiej sytuacji to guzik wiesz.
Czemu nie mam prawa oceniać?Ktoś kto ma niechęć do takich osób i ich nie toleruje może podlegać mojej ocenie a czemu nie?Przypominam że nie piszę o aborcji teraz?Tak będę oceniać kogoś kto potrafi obdarzyć uczuciem zdrowe dziecko a chore nie jak by było gorsze.Każdy z nas mógł się taki urodzić.

---------- Dopisano o 12:47 ---------- Poprzedni post napisano o 12:45 ----------

[1=7623cb0b746b4d40e529fc1 23bf669aade741778_65822f0 7d8014;87220473]a skad ty wiesz czy on zaluje czy nie?
zapytalas go kiedys czy tylko tak wnioskujesz bo on sam tego nie mowi?
ja mysle ze jesli sie nie urodzisz to nie bedziesz odczuwal dramatu.
dlaczego mialabym ryzykowac narodziny chorego dziecka wierzac ze ta choroba ktora dziecko ma bedzie tylko lekka wersja?
wyddaje mi sie ze decydowanie sie na urodzenie niepelnosprawnego dziecka z nadzieja ze a moze mu sie takie zycie (na wozku albo z odpadajaca skora )bedzie podobac i bedzie doceniac to ze sie urodzil jest wielce ryzykowne i konsekwencje urodzenia sie z ta przypadloscia przedewszystkim bedzie ponosic ta wlasnie chora osoba

ja oceniam po sobie jakbym miala urodzic sie uposledzona,zalezna od innych,spedzic zycie na wozku,kulach,niewidoma,zn ieksztalcona to bym wolala sie nie urodzic dlatego podejmuje decyzje o terminacji ciazy bo zakladam ze moje dziecko rowniez nie chcialaoby takiego zycia[/QUOTE]

To że ty wolałabyś to o niczym nie świadczy.

---------- Dopisano o 12:49 ---------- Poprzedni post napisano o 12:47 ----------

Cytat:
Napisane przez AuroraCoriolis Pokaż wiadomość
rozszczep kregoslupa to nie uposledzenie umyslowe. Tak jak mowisz choroba=/=choroba. Jakbym miala dziecko bez dloni za to bez zadnych aberracji chromosomowych to bym urodzila i wychowywala.
Wydalabym to kilka tys na testy,zeby miec pewnosc w takim przypadku


jest tak zaawansowana technika,ze robiac jakies nitsy naprawde nei bedzie zdziwka ze dziecko mialo byc zdrowe a n ie jest




zabawne bo widze to w druga strone





Powiem szczerze ,ze od tego ciezko sie powstrzymac jesli dziecko jest w otoczeniu.
Ja chodzilam do podstawowki do klasy integracyjnej bo mama mnie chciala wychwoac na slodka i wrazliwa dziewczynke. I owszem taka bylam, jako dorosla juz mniej.
Pamietam jak nas 10-11 latki dusil i probowal calowac jakis tlusty i starszy o kilka lat chlopak uposledzony umyslowo, ktory przychodzil do szkoly raz czy dwa w tyg i nawet nie mowil, tylko jakies aaa,ooo czy inne okrzyki.
Nauczycielka i matka we dwojke go musialy sciagac z nas jak ktoras zlapal a dusil mocno i go matka walila,zeby puscil i ktoejs krzywdy nie zrobil.
I gdyby moja corka chodzila z kims takim do szkoly to robilabyma fere za afera ,zeby zabrac stamtad takie dziecko. Bo latwo powiedziec nie oceniaj. Tylko gdziestam funkcjonujemy w spoleczenstwie i takie osoby bywaja niebezpieczne dla innych. To jest odpowiedzialnosc nie tylko za to dziecko ale tez za to ,zeby kogos nie skrzywidzilo.



A czasem nawet niekoniecznie niebezpieczne ale jednak mocno niekomfortowe czy cos?
Moja kuzynka daleka ma chorego chlopaka,teraz juz cos ok 18 lat.
On potrafi obcym ludziom we wsi przeskoczyc przez plot i do domu wejsc bo np chce siku. Nie widzi w tym nic dziwnego. Ciotce jakies proszki i plyny pod nieobecnosc wszystkie wlal do wanny i sie nimi bawil. Co takiemu strzeli do glowy nigdy nie wiesz, wszytskie siostry jej unikaja.
Wiaodmo,ze dla matki to trudna sprawa. Z drugiej strony jej siostry tez sa matkami i sie boje ze jest zbyt niebezpieczny dla ich dzieci
I co teraz będziemy przedstawiać argumenty że ludzie upośledzenie nie powinni żyć bo jakiś tam chłopak stwarzał niebezpieczeństwo?

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:49 ----------

Cytat:
Napisane przez motyla Pokaż wiadomość
dokładnie tak
Serio zero empatii.?Współczuje.
goldennight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując