Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wątek prezentowy- Boże Narodzenie i nie tylko :)
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-12-07, 11:02   #4
Kazamate
Raczkowanie
 
Avatar Kazamate
 
Zarejestrowany: 2020-09
Wiadomości: 34
Dot.: Wątek prezentowy- Boże Narodzenie i nie tylko :)

Po pierwsze pytać. Co dana osoba chce dostać. Co roku pytam i zwykle dostaję konkretne odpowiedzi. Często są to rzeczy, które dana osoba by sobie tak czy inaczej kupila. W tym roku na przykład mam na liście chochelkę do naleśników, dzbanek z zaparzaczem do herbaty itp
Po drugie wybierać przedmioty dobrej jakości, które posłużą na lata. Zestaw solidnych sztućców, porządny koc, solidny kubek termiczny to rzeczy, które są inwestycja na długie lata. Często ludzie sami sobie np porządnych kubków, bo są drogie. W to miejsce kupuja na przestrzeni lat kilka tańszych. Może to zabrzmieć głupio, ale najlepszym prezentem jaki dostałam do tej pory jest chyba gruby, ciepły koc, który dostałam od koleżanki na osiemnastkę. Mam go osiem lat, używam właściwie codziennie. Wtedy wydawało mi się, że koc jest dziwnym prezentem, teraz bardzo go doceniam.
Po trzecie jeśli dana osoba nie ma nic przeciwko, śmiało można sięgać po przedmioty z drugiej ręki. Szczególnie książki, komiksy, złota lub srebrna biżuteria itd Można sprawdzić sobie tutaj
Po czwarte warto wybierać rzeczy z naturalnych surowców, najlepiej produkowane lokalnie. Warto przejrzeć też ofertę okolicznych artystów i kupić np gliniany wazon, dekoracyjna misę, drewniane zabawki, makramowe wieszaki na kwiaty itp
Po piąte artykuły spożywcze i zaproszenia na usługi są zawsze dobra opcja. Mamie mojej sympatii kupiłam w tym roku sloiczk dobrego miodu i koszyk orzechów z dziadkiem. Po rozpakowaniu tego zostanie dosłownie skrawek folii, którym zabezpieczone są orzechy, słoik i zgrabny koszyk, który można wykorzystać ponownie na milion sposobów. Super opcja są też vouchery do kina, subskrypcja serwisu z filmami lub serialami, zaproszenie na masaż, voucher do restauracji albo kurs online z certyfikatem. Jeśli ktoś ma konkretne zainteresowania np moda, makijaż, zwierzęta itp to można mu zakupić kurs online behawiorysty albo wizażu czy stylizacji, takich kursów jest całe mnóstwo i można z nich dowiedzieć się mnóstwa ciekawych rzeczy. To dobry prezent

Edytowane przez Kazamate
Czas edycji: 2021-01-02 o 14:18
Kazamate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując