Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Chcę mieć psa - pytania, problem z wyborem, jak się przygotować - WĄTEK ZBIORCZY
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2003-04-22, 14:20   #2
BabciaWeatherwax
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 5 504
Re: psina

1. Żeby pieska przyzwyczaić do czystości w domu warto poswięcić mu czas i pilnować wychodzenia z nim po każdym posiłku/obudzeniu/piciu, czyli jakieś 20 razy dziennie hyhyhyyyy... [img]icons/icon12.gif[/img] Ja mojego pieska 2 miesięcznego (były wakacje) przyzwyczaiłam tak, że w momencie powrotu do szkoły (piesek miał 4 miesiące) wytrzymywał 4-5 godzin bez siusiania w domu... Jak był dorosły, to nawet na działce sie nie załatwił, tylko wychodził poza... [img]icons/icon12.gif[/img]

2.przyzwyczajaj psa do chodzenia przy nodze, nie dawaj mu ciągnąć smyczy, bo potem do oduczenia będzie potrzebna kolczatka... Najlepsza jest taka smycz z automatem, na trawniczku możesz puścić na kilka metrów, a piesek nie ucieknie... miej zawsze jakiś smakołyk w kieszeni, wołając psa ("do mnie") pokazujesz smakołyk i lekko ściągasz smycz, a jak przyjdzie, nagradzasz...

3. Od początku przyzwyczajaj pieska do stałej pory posiłków, nie podkarmiaj ze stołu, bo nie będzie chciał psiego to raz, a dwa, ze będzie żebrał stale przy stole... Jak nie chce jeść, zabierz miskę, następny posiłek wtrząchnie... Jedzenie nie powinno być dostępne w każdej chwili, tylko w porach posiłków... Najlepiej po posiłkach rodziny, zgodnie z zasadą: najpierw jedzą ważniejsi...

3.Od początku ucz psa prostych komend, np już szczeniaka można uczyć komendy "siad" prostym sposobem: dając mu jeść, trzymasz miskę nad jego głową mówiąc jednocześnie siad...piesek zadziera głowę do michy, a że szczeniaki mają ciężką pupę [img]icons/icon12.gif[/img], klapie jednocześnie... Szybko zacznie kojarzyć komendę z siadaniem, zwłaszcza, ze nagrodą jest micha [img]icons/icon10.gif[/img]

4. Pamiętaj, ze psy są zwierzętami stadnymi, a w stadzie mają określoną hierarchię... PIERWSZY idzie/je/odpoczywa najważniejszy członek stada... Jeśli będziesz tego pilnować, piesek szybko złapie, kto tu rządzi... Największym błędem właścicieli jest pozwalanie szczeniaczkom na złe zachowanie, "bo taki słodki", "bo taki mały". Potem jest szalenie trudno wykorzenić przekonanie psa, że on w domu rządzi... TY chodzisz pierwsza po schodach, wchodzisz pierwsza do domu, jesz... Branie psa do łóżka jest dla niego oznaką, ze dzielisz z nim legowisko = jest Tobie równy, albo ważniejszy (to ostatnie zwłaszcza, jeśli piszczeniem, warczeniem wymusza na Tobie wpuszczenie do łóżka)

Jeśli piesek jest większy, ma już ponad 6-8 miesięcy, warto wybrać się z nim na 1-2 miesiące szkolenia, zwłaszcza w wypadku psów większych, powyżej 20 kg wagi... [img]icons/icon12.gif[/img]

Mam obecnie dwa psy [img]icons/icon10.gif[/img], pochlebiam sobie, ze dobrze wychowane [img]icons/icon12.gif[/img]

[img]icons/1cmok.gif[/img]
__________________
liberalny
<tolerancyjny, nie stosujący przymusu, wolnościowy, nierygorystyczny>
(Słownik Języka Polskiego PWN)

Jędrek ma...

Forum techniczne dla katalogu kosmetyków
BabciaWeatherwax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując