Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kiedy dziecko ma autyzm...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2008-11-28, 14:45   #2
kati7401
Raczkowanie
 
Avatar kati7401
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 146
Dot.: Kiedy dziecko ma autyzm...

Autyzm to zaburzenia rozwojowe mózgu. Są różne rodzaje autyzmu od bardzo ciężkich przypadków kiedy chory prawie nie ma kontaktu z otoczeniem , oraz lżejsze przypadki. Z moją córką do przedszkola chodził chłopczyk z autyzmem ale u niego była to ciężka odmiana .Kontakt z grupą był bardzo słaby ,chłopczyk nie raz w zimie poprostu tak jak stał biegł na dwór a panie oczywiście za nim. Gdyzbliżała się pora wyjścia z przedszkola a rodzice się spóżniali zaczynał poprostu strasznie krzyczeć i nie dało się go uspokoić dopóki ktoś po niego nie przyszedł.ostatnio spotkałam go w kościele z mamą.przez chwilę siedział grzecznie po czym zaczynał głośno krzyczeć i się śmiać. Z tego co wiem to w tej chwili autyzmu nie da się wyleczyć ale chyba można wspomagać się jakimiś lekami.Najlepiej wpisz w wyszukiwarkę i poszukaj informacji u specjalistów w internecie. Ciężko jest wychować zdrowe dziecko a co dopiero chore ,kuzynka będzie potrzebowała dużo siły i wytrwałości i Twoja pomoc napewno jej się przyda.
Z tego co napisałaś to nie jest chyba bardzo ciężki rodzaj zaburzeń skoro zauważyli to dopiero w wieku 4 lat. Zazwyczaj autyz ujawnia się chyba u młodszych dzieci . pozdrawiam
kati7401 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując