Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Niskie poczucie wartości/niska samoocena
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-07-16, 10:44   #19
Nancy_M
Wtajemniczenie
 
Avatar Nancy_M
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2 341
Dot.: Niskie poczucie wartości/niska samoocena

Cytat:
Napisane przez Anonimek0909 Pokaż wiadomość
Ale boje się ze w głębi duszy będzie im przykro a nie chce tego.

---------- Dopisano o 22:17 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

I nie umiem przestać się im spowiadać bo mam wyrzuty sumienia. Albo nie potrafię czasem się wyluzować, i mimo ze jestem pełnoletnia mam nawet wyrzuty sumienia jak pije alkohol i im o tym nie mówię. Zle się z tym czuje

Takie jest życie, każdy chce czegoś innego i nie da się żyć tak, żeby zadowolić każdego. Przede wszystkim to Ty powinnaś ze swojego życia być szczęśliwa. Rodzice przecież nie dostosowują każdej drobnostki w swoim życiu do tego, czego Ty byś od nich chciała, prawda? I pewnie też nie spowiadają Ci się ze wszystkiego.

Nie musisz czuć wyrzutów sumienia, jeśli im o czymś nie mówisz. Nie masz obowiązku mówienia im wszystkiego, a oni też nie mają prawa od Ciebie tego oczekiwać. Można mieć z rodzicami piękną i bliską więź opartą na miłości i szacunku, ale bez spowiadania się z każdego najdrobniejszego szczegółu i bez całkowitego dostosowywania się do nich. Jesteś i zawsze będziesz ich dzieckiem, ale jesteś też (przede wszystkim) odrębną osobą z odrębnymi uczuciami, marzeniami, systemem wartości. Masz prawo urządzić swoje życie całkowicie po swojemu, nawet jeśli oni mieli dla Ciebie inny plan na przyszłość. A oni muszą zaakceptować to, że ich córka to nie marionetka, którą można dowolnie sterować, tylko dorosła osoba z własnym rozumem. Nawet jeśli będzie im przykro z jakiegoś powodu, to oni muszą nauczyć się radzić ze swoimi uczuciami i zrozumieć to, że Ty masz prawo myślec inaczej.

---------- Dopisano o 11:44 ---------- Poprzedni post napisano o 11:40 ----------

Anonimku, smutne jest to co piszesz. Masz prawo korzystać z życia, być z niego szczęśliwa, być wolna, a dusisz się w relacji z rodzicami. Zrób z tym coś jak najszybciej, zastanów się nad terapią, bo szkoda czasu na siedzenie w kloszu. Z własnego doświadczenia wiem, że w przyszłości możesz żałować zmarnowanego czasu i może Ci dokuczać ta myśl, że mogłaś mieć dużo pięknych wspomnień i niesamowitych przeżyć, ale nie korzystałas z okazji.
Nancy_M jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując