Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - po czy wiedziałyście że chcecie zostać kosmetyczką?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2009-11-11, 19:21   #19
Dualstar
Wtajemniczenie
 
Avatar Dualstar
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: ... Heaven ...
Wiadomości: 2 281
Dot.: po czy wiedziałyście że chcecie zostać kosmetyczką?

Cytat:
Napisane przez sweet88 Pokaż wiadomość
Zgadzam się, najważniejsze teraz jest, żeby mieć jak najwięcej kursów i uprawnień. Fenomi jak Ci się udało z tym Spa? Musisz chyba być na prawdę dobra w tym co robisz
Cytat:
Napisane przez fenomi Pokaż wiadomość
I słusznie zawsze to jakiś tytuł się będzie miało w zanadrzu...

---------- Dopisano o 23:17 ---------- Poprzedni post napisano o 23:04 ----------

hmm ja studiuje kosmetologię i szczerze mówiąc do zawodu kosmetolog to również można tu włączyć słowo kosmetyczka możesz robić to samo też i także w salonach, natomiast jako kosmetolog masz szerszą wiedzę z zakresu innych przedmiotów a także bardziej rozszerzone praktyki i możesz zaoferować więcej, jednakże na licencjackich jest więcej specjalizacji i masz szersze możliwości. A po studium zostaje się Technikiem usług kosmetycznych.


hmm ja tylko tu napiszę, że dziewczyny po studium w większości nie mogą startować do SPA jeżeli nie mają specjalizacji w tym kierunku i robić różne zabiegi nie mając o tym pojęcia chyba że są tam oferowane zabiegi jak również w zwykłym salonie. Natomiast pensja osoby po licencjacie jest nieco wyższa niż osoby po studium i jeszcze wyższa po magisterskich i większość osób niestety idzie na te studia ze wzgl. na papierek a tak naprawdę bardzo dużo daje doświadczenie w tym zawodzie nawet niewielkie.

a jeśli chodzi o wywód dotyczący różnicy pomiędzy kosmetologią a studium kosmetycznym ... To powiem tyle, że bardzo dużo opinii słyszałam, że dziewczyny po kosmetologii pracują w salonie jako "zwyczajne" kosmetyczki. więc nie ma co się dowartościowywać studiowaniem na tym kierunku.

jeżeli nie miały apiracji do szukania pracy w SPA albo w czymś innym to nie dziwne żę wylądowały w salonie, natomiast właśnie najlepiej najpierw pójść do salonu i nabrać wprawy w rzeczach podstawowych a później szukać coraz to ambitniejszych wyzwań i jak napisałam osoba po studiach zawsze będzie wyżej w zarobkach i wiedzy niż osoba po studium -> natomiast wiedza niestety nie u każdego po studiach jest imponująca tak samo u tych po studium.


Uważam natomiast, że mozna wiele osiągnąc nawet po tych 2 latach... poza tym od razu ma sie tytuł i można pracować w tym kierunku co sie chciało



jasne że można osiągnąć w każdym kierunku nie tylko w tym jeżeli dana osoba będzie do tego dążyć, po licencjacie też masz tytuł i możesz pracować w tym kierunku co się chciało.

widzę, że koleżanka jest z pokroju tych studentek które chcą się dowartościować swoim niecnym studiowaniem... A powiem tyle - tego samego się uczysz na kosmetologii co ja na kosmetyce, i nie zgodzę się z tobą, że będąc po studiach musisz więcej zarabiać niż po studium..Po drugie nie jest wykluczone, że i technik usług kosmetycznych może pracować w Spa, Ponieważ po roku studiowania dostałam ofertę pracy w spa, czekaja na mnie po zdanym egzaminie to tak nawiasem mowiac... Spa rózni sie od salonu kosmetycznego zakresem usług, które sa bardzo do siebie zblizone... Ja koncząc moją dwuletnia szkołe mam wiecej do zaoferowania niż ty po licenjacie... Wizaż masaż i stylizacja to dodatkowe specjalizacje które ukończę. zapytaj sie pierwszego lepszego pracodawcy czy woli mieć w swojej pracy osobe z licencjatem czy czy osobe posiadajaca tytul z dodatkoymi specjalizacjami i szkoleniami. ważne jest kombinowanie, aby mieć wiecej do zaoferowania pracodawcy. serdecznie pzodrawiam

---------- Dopisano o 23:31 ---------- Poprzedni post napisano o 23:17 ----------

w dzisiejszych czasach nie liczy się papierek tylko umiejętności...[/QUOTE]
Nie bój się nie chodzi tu o dowartościowywanie się,
nie koniecznie uczysz się tego samego na kosmetyce co na kosmetologii w większości tak ale jednak nie wszystko i na pewno w większości nie masz przedmiotów tych co ja mam.
Oczywiście jeżeli jesteś dobra w tym fachu to ok, ale na pewno jeżeli są w salonie osoba po studium i po studiach to zawsze ta druga będzie domagać się więcej płacy niż ta która jest od niej niższym stanem - tak samo powiedział nam dermatolog jak i kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem .
Nie mów że masz więcej do zaoferowania niż ja po licencjacie bo nie studiujesz w mojej szkole i nie wiesz jak przeprowadzane są zajęcia praktyczne i jaki jest mój poziom wiedzy i nie każdy mając więcej praktyk w studium jest doskonałym w tym co robi jak również doradcą teoretycznym co ma bardzo duże znaczenie gdy ktoś chce od nas fachowej odpowiedzi dot. np. jakiegoś schorzenia itp..
a i u mnie jest dużo osób po studium które mówią że mało umieją pomimo tej praktyki, które miały ( oczywiście nie mówię tu o wszystkich ).

To że dostałaś ofertę pracy w SPA to jeszcze nic nie znaczy, niektóre gabinety spa oferują to samo co w salonie ale do prestiżowego ośrodka byłoby się trudniej dostać.

Wizaż, masaż i stylizację to ja mam na zajęciach jako oddzielne przedmioty więc nie trzeba mieć z tego specjalizacji żeby to umieć a szkolenia również mam w szkole i można w nich uczestniczyć i zdobyć certyfikat ponadto mam specjalizację na uczelni i moim wyborem będzie spa i odnowa biologiczna więc na pewno będę miała bardziej rozleglejszą wiedzę na ten temat niż osoba po kosmetyce sorry. chyba że też ma taką specjalizację do wyboru.

Osoba po licencjacie ma również tytuł moja droga: licencjonowany kosmetolog lub jak zrobi magisterskie studia mgr kosmetologii i w wielu szkołach tak jak w mojej są organizowane szkolenia i również specjalizacja do wyboru ponadto można sobie iść na kursy no problem, więc mają również do zaoferowania to co ty.

I na pewno lepiej wygląda cv gdy są wypisane studia a nie studium i to nie znaczy tak jak podkreślałam że ktoś jest dobry w tym co robi .

A certyfikaty i szkolenia również nie odzwierciedlają tego czy tak na prawde umiesz to zrobić i masz jakiś poziom wiedzy na ten temat jeżeli tego pracodawca nie zobaczy w praktyce.

A papierek niestety dla większości osób się liczy a umiejętności w pracy owszem ale jak nie ma doświadczenia to i z tymi umiejętnościami trudniej.

a i jeszcze jedno kosmetyczka a kosmetolog to 2 różne zawody każdy na uczelni ci to powie

Z kombinacją się zgodzę i na prawdę proszę nie odbierać tego jako ataku tylko swobodnej wypowiedzi do której ma każdy prawo.
A wszystko to oczywiście może mieć różne drogi u każdej osoby i pracodawcy.

Edytowane przez Dualstar
Czas edycji: 2009-11-11 o 19:24
Dualstar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując