Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kapsułki do prania- co sądzicie?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-03-27, 17:20   #456
lwia paszcza
Zakorzenienie
 
Avatar lwia paszcza
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 4 722
Dot.: Kapsułki do prania- co sądzicie?

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jedna kapsułka wystarcza średnio na 5 kg prania.
Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość


---------- Dopisano o 17:15 ---------- Poprzedni post napisano o 17:10 ----------


A jaką masz pralkę? Bo sypanie proszku do bębna nie przy każdej pralce będzie dobrym rozwiązaniem.

Co do kapsułek i mniejszych prań to jasne, że nie da się przeciąć kapsułki na pół I z pewnością proszek wychodzi bardziej ekonomicznie.

Producenci pralek robią teraz podajniki, które same pobierają ilość środka piorącego wg różnych wytycznych i w takich pralkach stosuje się płyny do prania, bo je najprościej dozować w sposób automatyczny. Podobno też ludzie mają tendencję do przesadzania z ilościami środków piorących, dodają często za dużo, a jak się im o tym powie to dodają wtedy za mało. Dlatego pralka w pełni zautomatyzowana jest wg producentów super wyjściem i już w ogóle jest ekonomiczna, bo pobiera niezbędne minimum płynów.

piszesz z doświadczenia? O jaki poziom zabrudzenia chodzi? Ja pisząc posta sugerowałam się informacjami z opakowań; dokładnie tego nie pamiętam, ale na pewno czasem były zalecenia, żeby wrzucić dwie, czy nawet trzy. Dla mnie jedna by nie wystarczyła na pełną pralkę, bo mam wsadu 8 kilo. Nie dopycham rzeczy do oporu, ale też nie wsadzam 4 kilogramów, bo nie lubię gdy pralka ma taki pusty przebieg
lwia paszcza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując