Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Spirala - wątek zbiorczy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2018-05-21, 08:31   #512
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Spirala - wątek zbiorczy cz. II

dziewczyny, zdecydoałam sie na załozenie Mireny, zabieg za 3 tygodnie a ja zaczynam masakrycznie panikować.
Wybrałam Mirenę bo jest hormonalna i ma ograniczyć krwawienia które mam bardzo obfite. tragicznie obfite.
Teraz od ponad pół roku jestem na tabletkach które dostałam leczniczo, okres owszem pieknie się zmniejszył i da się zyc po prostu (swoja drogą dopiero się przekonałam jak wykańczały mnie fizycznie nadobfite okresy), ale tabletki daja mi sporo skutków ubocznych+ mam w najblizszej rodzinie zachorowanie na złośliwego raka piersi, więc nie chcę ryzykować.
Rozważałam przecięcie jajowodów w Czechach, ale te cholerne okresy obfite mnie wykańczają a zabieg przecięcia ich nie ureguluje, i została w sumie tylko spirala hormonalna z opcji.


A zabezpieczona muszę być na 100% bo i wiek już nie dzieciowy + biorę lek który powoduje upośledzenie płodu. Wiec tym bardziej nie mogę ryzykować.



Jak się przygotować do zabiegu i co wziąć pod uwagę?
Po przeczytaniu wątku zrobiłam sobie taką listę:


- przy kupowaniu Mireny sprawdzić datę produkcji i termin ważności.


- przed zabiegiem łyknać cos przeciwbólowego.
bardzo rzadko korzystam z przeciwbólówek wiec zamierzam wziac po prostu Nurofen 500. 1 wystarczy? Czy mogę łyknąć bezpiecznie 2?
Coś innego mocniejszego do kupienia bez recepty?


- jechać z mężem bo różnie bywa.


Coś jeszcze?



Moje największe wątpliwości na potem

- kurde co z tym sportem?
Latam na siłkę 5 razy w tygodniu. Skacze, dźwigam, pot się leje strumieniem. No przeciez nie zakładam spirali zeby nagle zalec na kanapie. lekarz mówił ze nie ma przeciwwskazań i raczej nie wytrząsnę z siebie spirali, ale czy któraś prowadzi taki aktywny tryb życia i ma jakieś doświadczenia? jakieś skutki uboczne?
Ja już mam panikarskie wizje jak spirala przebija mi macicę przy jakichś skrętach, skłonach czy dżwignieciu



- jak wygląda zabezpieczenie przez pierwszy miesiąc? Brać przez pierwszy miesiąc nadal nadal tabletki do czasu sprawdzenia po pierwszej miesiączce czy spirala się nie wysunęła? Prezerwatywy?



- na co zwrócić uwagę po załozeniu, zeby ewentualnie wyłapać nieprawidłowości?




Chyba skisnę normalnie ze stresu , albo jajco zniosę z paniki.




BTW- ile płaciłyście za Mirenę w aptece? Bez kosztów założenia?
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując