Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2023-01-28, 13:25   #2719
Laief
Rozeznanie
 
Avatar Laief
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 995
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 67.

Pompa ciepła - specyfikacja dB
W umowie, specyfikacji oraz tabliczce znamionowej jest informacja, że pompa ma 55dB. Natomiast na naklejce z przodu pompy widnieje 67dB. To spora różnica i gdybym od początku miała info o 67 to w życiu bym jej nie kupiła.
Tak naprawdę te naklejkę pokazali mi monterzy i wyjaśnili, że 55dB jest w trybie nocnym, a normalnie 67dB. Nie ogarniam o co chodzi i jak możliwy jest taki przekręt? Bo inaczej tego nie nazwę. Co mogę z tym zrobić?
Nie chcę ich ponownie ściągać na jakikolwiek demontaż, montaż etc. żeby dali cichszą pompę, bo i tak odwalili tyle różnych rzeczy po drodze, że mam ich dość. Na początku wysłali podwykonawców do montażu, którzy nie mieli pojęcia o robocie, zrobili wszystko źle i jak w końcu przyjechała ich ekipa to robili wszystko od nowa. Gdzie w umowie nie ma mowy o żadnym podwykonawcy, tylko bezpośrednio ta firma miała się tym zająć. A na koniec jeszcze wyszła ta sprawa z dB, wtf? Proszę o poradę, bo jeszcze nie mam opłaconej całości, ale z tych emocji już nie myślę logicznie.
Laief jest offline Zgłoś do moderatora