Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Certyfikaty językowe
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-04-11, 09:12   #4
culdi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 20
Dot.: Certyfikaty językowe

Cytat:
Napisane przez Majkoska Pokaż wiadomość
No tak przy takim stałym kontacie z językiem jest to możliwe, tym bardziej jak to są języki podobnego pochodzenia. Na sucho przebywając w swoim kraju moim zdaniem mało prawdopodobne.
Moim zdaniem wszystko zależy od motywacji, wiem po sobie, że przeznaczając każdą wolną chwilę na angielski poziom c1 z poziomu a2/b1 w 2 lata jest spokojnie do osiągnięcia, ale to są tysiące godzin kontaktu z językiem, bardzo dużo rozmów z native'ami na skypie i praktycznie nie robienie niczego po polsku. Jeśli autorka ma samozaparcie to jest w stanie to osiągnąć, ale musi minąć etap zadawania takich pytań tylko po prostu nauki, w dwa lata można bardzo dużo osiągnąć, ale sam na początku miałem problem i zamiast się uczyć to czytałem o różnych głupotach dotyczących nauki języków Tak orientacyjnie w ciągu 2 lat przeczytałem 60 książek, miałem 200h lekcji na italki, kurs stacjonarny 2 razy w tygodniu po 1.5h(nastawiony na komunikację i poznawanie słownictwa) a i tak nie było to proste i nawet nie chcę mi się liczyć ilości obejrzanych seriali.
culdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując