Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Witamy na forum z Ekspertem Kliniki Ambroziak
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-04-05, 22:32   #8
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Witamy na forum z Ekspertem Kliniki Ambroziak

Witam.
Pytanie z dermatologii.
Problem dotyczy mojej 4-letniej córki.

Gdy skończyła 1,5 roku skończyłam ją karmić piersią, w tym momencie zaczęły się różne choroby, nasiliły się problemy skórne. Niemal od urodzenia miała szorstką skórę na pupie oraz jedną zrogowaciałą plamę skóry na łydce (takie było w dotyku, na pierwszy rzut oka nie było tego widać). Raz było lepiej, raz gorzej, maści od pediatry pomagały.

Prawdziwy problem zaczął się po 1,5 roku. Na dużych palcach stóp zaczęła pękać skóra. Pęka do krwi. Najpierw skóra na palcach robiła się gorąca, lekko łuszcząca aż pękała. Proces ten był bardzo szybki - 1 lub 2 dni. Pediatra kierował do specjalistów - dermatolog, alergolog, immunolog. Badania alergologiczne wykonane trzykrotnie w 1, 2 i 3 roku życia, niczego nie wykazały. Badania immunologiczne w normie. Dermatolodzy przepisują kolejne sterydy, które nie pomagają, dermokosmetyki, po krótych skóra nadal jest brzydka.
O ile z suchą skórą na ciele jestem w stanie sobie poradzić, o tyle z nawracającymi wysypkami, pękającymi palcami - nie. W dodatku problem przenosi się na kolejne paluszki. Nie zauważyłam związku z porą roku, sezonem grzewczym, dietą, przyjmowanymi lekami.
Córka mówi, że to ją swędzi, boli.
Skóra w miejscach pęknięć goi się szybko, nie zostają żadne ślady.
Najciekawszy przypadek był, gdy na oczach moich i lekarza dermatologa skóra palca zaczęła pękać, była brzydka zrogowaciała i łuszcząca jakby przesuszona (w dotyku była miękka). Do wieczora po tym wszystkim nie było śladu (nie stosowałam zadnych specyfików).
Brakuje mi sił w szukaniu przyczyny aby skutecznie leczyć. Czy są jakieś badania, które można wykonać? Domagałam się u trzech dermtologów zbadania skóry pod kątem grzybicy lub obecności bakterii chorobotwórczych, aby leczenie było skuteczne niż stosowanie kremów i maści w ciemno - jak nie ta, to inna.
Wszyscy lekarze odmawiają wykonania badania tłumacząc, że to taka odmiana AZS... Ale prędzej czy później coś powinno pomóc.
Będę wdzięczna za nakierowanie mnie co jeszcze mogę zrobić, do jakiego specjalisty się udać, cokolwiek. Pozdrawiam, Karolina
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora