Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kubeczek menstruacyjny - alternatywa dla tamponow i podpasek.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2010-10-06, 20:00   #120
owieczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar owieczkaa
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 7 898
Dot.: Używa któraś z was kubeczka menstruacyjnego??

Cytat:
Napisane przez emancypantka Pokaż wiadomość
wydzielina miesiączkowa jak jest jeszcze w Tobie to nie gnije moja droga i to nie są herezje... bo gdyby miała gnić to całe Twoje ciało byłobyjedna wielka zgnilizna...
wydzielina miesiączkowa rozkłada się po wyjściu na zewnątrz.
Po 1. chodziło mi bardziej o zanieczyszczenie kubeczka podczas mycia w toaletach, a nie gnicia wydzieliny w środku, ale mniejsza.

A po 2. Wydzielina miesiączkowa nie gnije, jeśli nie jest PRZETRZYMYWANA w drogach rodnych. W pochwie masz co najmniej kilka rodzajów bakterii, które czymś żywić się muszą - a w czasie miesiączki żywią się także nią. Gorzej jak ktoś ma niezaleczone infekcje, np. drożdżakami wtedy gnicie odbywa się o wiele szybciej. A przy przetrzymaniu tamponu i byciu nosicielem gronkowca, ryzyko wstrząsu toksycznego. Nie bez powodu natura wymyśliła to w ten sposób, że wydzielina jest usuwana, i to dosyć szybko wspomagana bolesnymi skurczami mięśni.

A tekst z ciałem i jedną wielką zgnilizną - wyznaję zasadę, że jak organizm coś chce wyrzucić, to mu się na to pozwala. To tak jakbyś przetrzymywała kał albo mocz - skończy się to w najlepszym wypadku niezbyt higienicznym zakończeniem sprawy, a w najgorszym razie obstrukcją.
__________________
Mała owca już z nami!
http://www.szipszop.pl/tickers/26518.gif
owieczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując