Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - przetłuszczające się włosy - wątek zbiorczy cz. II
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2020-07-13, 17:53   #253
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: przetłuszczające się włosy- WATEK ZBIORCZY cz. II

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Ja także uważam, że mycie co drugi dzień jest normalne. Ale swędząca skóra głowy nie jest normalna i w tym przypadku warto by było obejrzeć skórę kamerką trychologiczną i spróbować dopasować pielęgnacją do jej problemów (a nie do włosów, bo włosy mogą mieć zupełnie inne potrzeby niż skóra głowy, no i właściwie określenie "przetłuszczające się włosy" jest błędne, bo włosy same z siebie się nie przetłuszczają, tylko skóra).
Dlatego tak jak napisałam - każdy ocenia ze swojego punktu widzenia.
Wczoraj myłam włosy. Dziś chodzę ulizana w kucyku, rozpuścić się ich nie da, bo są zwyczajnie tłuste, skóra zaczyna swędzieć.
Więc dla mnie to są włosy przetłuszczające się (lub też skóra przetłuszczająca się, jeśli to brzmi lepiej). I zawsze tak było.
U trychologa byłam raz. Włosy w świetnej kondycji, gęste, dużo nowych, szybko rosną, skóra podrażniona w jednym głównym miejscu (okolice ściskania gumką) i pojedyncze mini podrażnienia od radosnego drapania. Jednak nie skusiłam się na kurację, bo 100 zł za sam szampon to wciąż zbyt droga impreza.
Moja pielęgnacja jest dość prosta: obecnie szampony z Agafii, tudzież Isany (swoją drogą bardzo fajne) i maska z Fitokosmetiku.
Sięgnę też po resztę wcierki Banfi, bo moje lenistwo sprawiło, że zaniechałam stosowania.
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując