Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Czy jecie zdrowo? Część 2.
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-04-21, 18:17   #63
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Czy jecie zdrowo? Część 2.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No właśnie jak to z tym jest?
Na każdym filtrze pisze, żeby.ponawiac aplikacje, więc zawsze mnie zastanawiało, po co ktoś rano nakłada filtr i na to makijaż, skoro o 2h drastycznie spada ich działanie, a jak człowiek wyjdzie z pracy po 8 h to już wcale nie działa...

Zawsze mam taką schizę np.na wakacjach-czlowiek rano wychodzi np.ze schroniska w góry, czy na wycieczkę całodniowa.i jak tu ponawiać nakładanie tego kremu? No niemożliwe to jest...
Faktor SPF określa wielokrotność czasu po jakim na skórze bez ochrony pojawi się zaczerwienienie, a to jest indywidualne dla każdej osoby. Jeśli masz celtycki typ urody, to zjara Cię już po 10 minutach bez filtra i wtedy SPF50+ będzie u Ciebie krócej i słabiej działał od SPF15 jakiejś Latynoski, którą przysmaży bez filtra normalnie dopiero po 2 godzinach. Dlatego producent nie będzie robił rozpiski dla każdego z osobna, tylko wychodzi z założenia, że 2 godziny to uśredniony czas, po którym warto zalecić reaplikację.
Filtry są produkowane przede wszystkim z myślą o osobach przebywających na słońcu, na wakacjach, na plaży, które się pocą, ścierają część filtra. Stąd konieczność wskazówki nt reaplikacji.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I jak aplikacja makijażu na filtr może osłabiać jego działanie?

Jak to w końcu jest?
Przez mechaniczne działanie, ścieranie, przesuwanie podczas wklepywania, rozcierania, pudrowanie.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
I mam wrażenie, że te filtry trochę jednak podrażniają twarz... Używałam już wielu filtrów na twarz i jak czasem mi się zdarzyło cały dzień nosić, to ta twarz wieczorem mnie trochę szczypała..
To zależy od całości formuły, a nie że filtry ogólnie. Chociaż problematyczna jest aplikacja pod oczy, wiele produktów się do tego nie nadaje, powodują łzawienie, niektórzy producenci zresztą piszą, żeby nie nakładać w rejonie oczu.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
No i właśnie nie wiem czemu w różnych krajach sprzedaje się filtry o różnych SPF.. w Polsce dostaniesz tylko spf 50, a na allegro w zeszłym roku widziałam licytacje.kremow z SPF 100, i tam się odbywały licytacje tubek kremow, sięgające 150 zł

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też kiedyś były u nas SPF100, ale UE zakazała i w sumie dobrze, bo to oznaczenie jest nieprecyzyjne i wprowadza w błąd konsumenta. SPF30 daje 96%, a SPF50 98% ochrony. SPF100 nie daje wiele więcej, a sugeruje to, dodatkowo może sugerować też, że chroni w 100%, a to nie jest możliwe, żaden filtr nie daje totalnej ochrony, zawsze coś tam się dostanie.
Te licytacje to raczej wynik co najmniej nieświadomości klientek, jak to działa.

[1=980cf4958a6e724c916e7ad b24f4c6159aa2df82_65d7e02 c47328;86732750]Ja mam cienie od zawsze, od dziecka. Podkowy tez, te sie poglebiaja wrecz z kazdym rokiem. U mnie to najprawdopodobniej ma zwiazek z problemami z oddychaniem (ostatnio tak mi powiedziala pewna lekarka), przez co ponoc ta strefa pozostaje niedotleniona i tak to na nia dziala.
Opadajaca broda... A czy masz lekko cofniety podbrodek? Bo to tez sie czesto laczy (z podkowiami w sensie).[/QUOTE]

Nie mam, podejrzewam że to raczej wynik garbienia się, głowa leci wtedy automatycznie w dół jak przy gapieniu się w smartfon i "wyciska się" podbródek, a im częściej, tym bardziej się to utrwala.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2019-04-21 o 18:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując