Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Własny salon fryzjerski?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-05, 18:59   #3
bredzi
Przyczajenie

Dot.: Własny salon fryzjerski?

Tak jest wszędzie ze pracownik może odejść i założyć własny biznes bo wyczai ze na tym może dobrze zarobić. Ale pewnie można sie jakoś zabezpieczyć, może jakąś umowa.

Kokosów się nie zbije ale podam przybliżone obliczenia jak by fryzjer dobrze się rozkręcił:

-5 stanowisk i każda fryzjerka obetnie 15 osób dziennie
-wychodzi dziennie 75 klientów, każdy zostawi 15 zł
-dniówka wychodzi 1125 x 25 dni = 28125

-dla fryzjerek po 2000 tys = 10.000 tys
- za lokal z 7000 tys
Zostaje 11125 zł do tego dojdzie ZUS itd
Nawet jak zostanie na czysto 7000 tys to chyba jest dużo !

Moje ceny były podane dla przykładu. Ale tak jak wspominałaś ze ludzie patrzą na ceny i pojadą tam gdzie jest taniej. Jak będą zadowoleni to przyjdą ponownie. Ja za granica bylem w takim salonie 4 razy i płaciłem 14 euro. Pierwsze co mi wpadło w oko to reklam 14 euro i nawet nie miałem zamiaru szukać dalej bo wiedziałem ze to tanio! Zawsze bylem zadowolony, raz się zdarzyło ze grzywka nie była dokładnie obcięta i parę włosów było za długich odciąłem ją w domu i wszystko grało W tych tanich salonach czeka sie max 20 minut i przy wejściu ciągnie sie numerek który jest wywoływany na wyświetlaczu. Wiec nie trzeba robić jakis terminów lub czekac 1 h w kolejce.

Cytat:
Napisane przez alunia1982 Pokaż wiadomość
Miałam już 2 salony i oba (na szczęście) sprzedałam, nie chce Ci odradzać pomysłu, ale tak już jest że jak masz słaby personel to będziesz miał mało klientów, zero stałych bo pójdą do salonu obok gdzie jest troche lepszy fryzjer albo tak samo słaby ale o 2zł tańszy, z drugiej strony jeśli masz super fryzjerów, po prostu mistrzów w swoich fachu, znalazłeś perełki i nie jest to ktoś z Twojej rodziny to masz peszka - dlaczego?
bo wtedy salon będzie Ci generował super obrót, będziesz miał jedną fryzjerke/fryzjera gwiazdę o którym Twoje klientki będą opowiadać wszędzie i napędzać Ci nastepnych klientów że kalendarz będzie pękał, ale on w pewnym momencie zauważy jak duży obrót Tobie generuje i prędzej czy później przeliczy że bardziej opłaca mu się otworzyć własny salon, a jak będzie chociaż troche lojalny i honorowy to powie Ci o tym kilka miesięcy wcześniej (a nie tak jak mi z dnia na dzień i nagle otwiera jedną ulice dalej swój salon) a żeby było mało to zabiera oczywiście ze sobą klientki...
ja mam to za sobą, mam parę koleżanek z branży z doświadczeniem kilkuletnim i u każdej się taki scenariusz powtarza, Ci bezczelni otwierają salon nawet naprzeciwko! nie życzę tego nikomu! Na szczęście teraz spokojnie sobie pracuje w dużej firmie i mam wszystkie takie sprawy w de tak czy inaczej zyczę Ci powodzenia żebyś spotkał na swojej drodze zyczliwych ludzi i lojalnych
bredzi jest offline   Odpowiedz cytując