Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Własny salon fryzjerski?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2011-01-06, 12:35   #9
bredzi
Przyczajenie

Dot.: Własny salon fryzjerski?

Cytat:
Napisane przez Zafirah Pokaż wiadomość
bredzi: pozwól, że zapytam z ciekawości - czy masz jakiekolwiek doświadczenie z tą branżą?
Nie mam ale moja siostra pracuje w salonie urody i jest kosmetyczką. Jak się zdecyduje to się spotkam z jej szefową i mi doradzi i pomoże Na razie napisałem na forum i chciałem zobaczyc co inni o tym powiedzą. Ale spodziewałem sie ze prawie nikt nie odpisze lub negatywne odpowiedzi.

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

Cytat:
Napisane przez marryme21 Pokaż wiadomość
Wyliczenia wyliczeniami,a życie swoje.
Nawet na to nie licz,że będziesz miał takie obłożenie klientów,nawet po wielu miesiącach.
Klienci na pewno będą, reklama i promocja zrobi swoje do fryzjera trzeba chodzić. Polacy wydaja co roku koło 40 milionów zł na fryzjer i jest to duży rynek. Czasem trzeba z rok wychodzić na zero,dokładać lub marnie się zarabia a po roku morze sie dopiero rozkręcić bo salon sie rozreklamuje itd. Wiem coś o tym bo już miałem

Cytat:
Jak komuś bardzo zależy na kasie,w tym sensie,że ma jej mało i musi oszczędzać,to kupi głupią maszynkę z supermarketu za 50 zł i sam się za przeproszeniem -opitoli. Albo zrobi to przy pomocy mamy,kolegi,siostry,itd.
I to wielorazowo-szybko i tanio i w dodatku nie wychodząc z domu.

Tak na łyso obetnie sie w domu.

Cytat:
Oj,nie znasz siły przywiązania.
Pierwszy przykład z brzegu-moja Mama -tysiąc pięćset sto dziewięćset lat chodzi do jednej fryzjerki i tego samego salonu.
I w nosie ma,że konkurencja ma ładniejszy kolor ścian czy lepsze kafelki na podłodze,tudzież jest o 5 zł czy 10 zł taniej.
Znam siłę przywiązania ale tak jak wypominałem młodzież nie ma dużo kasy i nie będzie jeździć przez pół miasta za fryzjerem i przepłacać.
Przeważnie młodzież farbuje włosy i robi pasemka a to jest bardzo drogie u większość fryzjerów. Po za tym mam pomysły których nie zdradzę a na pewno przyciągną klientów....

Cytat:
Zresztą,Twoje planowane ceny nie są jakieś szałowe i mega niskie.W moim mieście(Wrocław),jest mnóstwo osiedlowych saloników,gdzie bez problemu męskie ścięcie kosztuje 15 zł,a damskie 20 zł. I uwierz mi-nie mają kolejek pod drzwiami.

Wiem o tym ze sa takie osiedlowe salony z
żenującym wystrojem itd . Przeważnie takie salony sa z parę miesięcy i koniec biznesu!Ale mój będzie samym centrum i będzie miał takie ceny jak na osiedlu i tez będzie wygodnie a nie jakieś czekanie 1 h w kolejce

Cytat:
Zapomniałam jeszcze napisać o bardzo ważnej rzeczy.
Mnóstwo fryzjerów dorabia ,,po godzinach'' za połowę salonowej ceny.
Pójdzie do klienta,skorzysta z jego wody,prądu,nie musi płacić podatków.Fryzjer ma zarobek,klient ma tanio.Po prostu owca cała i wilk syty.
Jak bym nie chciał zeby do mnie przychodziła fryzjerka i obcinała mnie w domu. Ale pewnie jest jakaś mniejszość co korzysta z tego i wiesz czemu? Bo jest tanio i wygodzie. Pewnie tez trzeba umówić sie na termin i czekać. A w moim salonie było by tanio i nie trzeba długo czekać w kolejce.

Sa jakieś tam franczyzy firmowych salonów co wymagają wkład własny 350 tyś i co rok jakiś procent od przychodów tylko dlatego ze pod ich marka się otwiera salon. Ceny maja wysokie itd. Takie salony tez powstają i nie martwią sie na brak klientów,=. Dla mnie to jest wariactwo wchodzić w taka franczyzę.

Edytowane przez bredzi
Czas edycji: 2011-01-06 o 13:14
bredzi jest offline   Odpowiedz cytując