Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Urwane włosy po rozjaśnianiu! Pomocy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2017-08-09, 23:31   #37
Melanchton
Zakorzenienie

Dot.: Urwane włosy po rozjaśnianiu! Pomocy!

Nie widzisz, żeby włosy się rozdwajały, bo zamiast tego po prostu się kruszą. A to, co dzieje się o tej "gorszej" stronie pewnie zacznie się dziać i po "lepszej" jeśli nie przestaniesz katować włosów rozjaśniaczem. Włosy nie rozmiękczyły się po odżywkach - uszkodziłaś ich strukturę wcześniej

Moje rady:
- zrezygnować z rozjaśniania
- sukcesywnie podcinać to co spalone
- uważać na proteiny, bo niewiele trzeba żeby włosy przeproteinować i zaczną się kruszyć jeszcze bardziej
- z odżywek wybieraj te emolientowe (emolienty to np. oleje)
- zabezpieczaj włosy czymś bez spłukiwania np. olejkiem elseve (tym bez protein)

Weź sobie do serca zwłaszcza pierwsze dwie rady i pamiętaj, że włosy są martwe, więc da się tylko wizualnie poprawić ich wygląd ale nie zregenerujesz ani nie naprawisz ich trwale niczym.

Sama raz na miesiąc-dwa robię odrosty na wodzie 6%, ale resztę włosów odświeżam bez oksydantu, bo mam długie kłaki i wiem, że daleko bym nie dojechała farbując całość, mimo że po każdym myciu używam maski/odzywki i zawsze zabezpieczam końce.