Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Jak ubierają się, malują, styl preferują kobiety w Waszych krajach?
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2021-09-23, 12:23   #404
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 327
Dot.: Jak ubierają się, malują, styl preferują kobiety w Waszych krajach?

Ale fajny wątek, bardzo mnie ciekawią takie kwestie.

W Niemczech króluje sportowy styl czyli dżinsy, t-shirt, sneakersy, shoppery na ramię u kobiet. Kolory raczej stonowane i dość nijako zestawiane.
Czasem widuję niedobitki po modzie sprzed 15 lat czyli legginsy 3/4 z koronką do tuniki - głównie u młodych mam.

Wyraźnie widać różnicę między rodowitymi Niemcami a emigrantami. Zwłaszcza osoby z muzułmańskich rodzin wyróżniają się: młode kobiety albo noszeniem chust albo z kolei mocnym makijażem zaś młodzi mężczyźni przywiązują dużo większą uwagę do wyglądu niż rówieśnicy z niemieckich rodzin.

Osobną kwestią jest starsze pokolenie i ich sportowa elegancja. Z tego powodu koszulki polo zaczęły mocno kojarzyć mi się z bogatszymi niemieckimi emerytkami, które lubią sportowy sznyt (ale taki zadbany a nie wyciągnięte dresy i zdeptane adidasy).

Opalenizna solaryjna nie jest modna.
Klapki z futerkiem nie zdobyły popularności (a widziałam ich dużo w PL).

Obecnie widzę odchodzenie od rurek na rzecz szerszych fasonów spodni, ale to chyba w całej Europie się dzieje.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując