Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-10-14, 10:20   #20
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 57.

Niektóre firmy nadal wymagają listu. Wydaje mi się to pozbawione sensu, szczególnie w korpo, gdzie na wielu stanowiskach nie wiadomo, co tak naprawdę będzie się robić, bo to praca specyficzna dla danej firmy.
Zdjęcie vs brak zdjęcia - wydaje mi się, że w wielu krajach (przynajmniej w US) już się od zdjęć w CV odchodzi, są wręcz niemile widziane. A to dlatego, by nie być posądzonym o rasizm w przypadku odrzucenia kandydata. Jeśli firma w ogłoszeniu pisze, by nie umieszczać zdjęć, to bym tego ściśle przestrzegała. To też pokazuje, kto uważnie przyczytał ogłoszenie.
Adres - pełny raczej nie, za dużo danych. Miasto można. Ale dla mnie to bez sensu informacja. Kandydat wie, jaki jest adres firmy, do której aplikuje, więc mu najwidoczniej lokalizacja odpowiada. A pracodawca nie wie, jakie kandydat ma plany życiowe (może się za chwilę przeprowadza), więc wybieranie pracownika po adresie jest nierozsądne.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując