Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Finanse domowe po ślubie
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-02-04, 10:14   #32
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Finanse domowe po ślubie

Cytat:
Napisane przez Susanna Pokaż wiadomość
Dokładnie. Ja zarabiam dużo mniej niż mąż ale uczciwie pracuję od wielu a po pracy tez pracuję dbając o dom i wypełniając codzienne obowiązki Ważne, że doszliście do porozumienia i druga strona nie ma "pretensji".

Chyba bym się załamała gdyby mąż wygadywał ze zarabiam mniej czy coś. A kiedyś czytałam o takiej parze gdzie on zarabiał zdecydowanie więcej niż ona i nie zgodził się na wspólne pieniądze,każdy płacił za swoje. Efekt był taki ze rozwiedli się po ok. pół roku małżeństwa.

My wyjechaliśmy z Polski ze względu na to jaką pracę mąż chciał wykonywać. W efekcie czego mieszkam w kraju, którego język dopiero poznaję, a wiedza nabyta na moim kierunku jest tu bezużyteczna. Na szczęście mamy grono anglojęzycznych znajomych także jest do kogo otworzyć buzię i z kim spędzić wspólnie wolny czas. W pewnym momencie postawiliśmy w pewnie sposób na karierę męża, bo daje nam to stabilną sytuację finansową. Gdybyśmy nie wyemigrowali ja pracowałabym w zawodzie, a on nie mógł robić tego co teraz. Dlatego marny jego los gdyby zaczął zgłaszać kiedyś jakieś pretensje.

---------- Dopisano o 11:14 ---------- Poprzedni post napisano o 11:11 ----------

Chciałam jeszcze dodać poza tematem, że jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego talentu i od dawna zaglądam na bloga, chociaż jeszcze nigdy nic nie skomentowałam (podziwami wszystko po cichu).
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując