Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek plotkowy cz. VII
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-11-21, 13:10   #433
EvelineV
Rozeznanie
 
Avatar EvelineV
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 566
Dot.: ALIEXPRESS (chińskie Allegro) - wątek plotkowy cz. VII

[1=d1b06f3951e378bb3fdc337 11a759ec9373c9f74_6556ad7 364f3f;87351459]Przecież wystarczyłoby przejrzeć aukcje internetowe na polskich serwisach i wyłuskać ewidentne hurtownie rzeczy z Ali, po czym wezwać te osoby do wyjaśnienia i jeśli nie opodatkowały odpowiednio swoich importów to ukarać i nakazać opodatkowanie. A przeciętnego Kowalskiego zostawić w spokoju... I już by się dużo pieniędzy znalazło.[/QUOTE]
Niestety, najczęściej jest właśnie tak, że to przeciętny Kowalski dostaje najbardziej po du... Polska mogłaby się też dogadać z Chinami w sprawach podatkowych i Chińczycy mogliby po prostu doliczać VAT do swoich towarów i się potem z tego bezpośrednio rozliczać. Jakiś portal zakupowy już tak robi, chyba Amazon, ale nie jestem pewna. Jest VAT, nie ma opłat manipulacyjnych i wszyscy zadowoleni.



A do mnie właśnie dotarło pierwsze z zamówień 11 listopada 10 paczuszek naklejek. Wiem, uzależniłam się, ale są takie cudowne...
EvelineV jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując