Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olimpiada Języka Polskiego i Literatury
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-08-14, 13:02   #15
Endegeneska
Raczkowanie
 
Avatar Endegeneska
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 56
GG do Endegeneska Send a message via Skype™ to Endegeneska
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

selena004, być może jestem w stanie Ci pomóc. Startowałam w XLII edycji (rok temu) i zebrałam dość dobre noty, ale pokonał mnie etap ustny (brakło mi 2 pkt), chociaż rozprawkę miałam najlepszą. W tym roku również startuję. Jeżeli chcesz, abym Ci przesłała swoją pracę (tematyka tajemnicy w romantyzmie), to chętnie to zrobię, daj znać na PW/maila/gg.

Co do olimpiady, to warto po prostu dużo interpretować a po jakimś czasie po prostu to przeczytać (przydaje się do rozprawki, do której nie mamy podanego żadnego tekstu). Testy językowe po prostu rozwiązać kilka razy, ale nie ma czym się przejmować (ja każdy z moją wiedzą z gimnazjum rozwiązywałam na 22-24 pkty, a przechodzi się od 20, czasami można mieć mniej, jeśli rozprawka jest na pow. 48/60). Co do pracy też niezbyt warto się przejmować, ja pisałam na raty, trochę "na odwal się", bo polonistka się zbyt dużo nie interesowała, a przeszłam. Jednak w tym roku nie popełnię tego błędu - postaram się w nią bardziej czuć i od razu uczę się pod ustny, i każdemu to zalecam. I notatki podczas pisania pracy, ważne informacje, nawet takie luźne wokoło tematu mogą się przydać. I czytajcie każdy utwór wiele razy, bo mogą zapytać o uzasadnienie, że dany fragment znajduje się w rozdziale 4 (autentyk u jednej dziewczyny z drugiej komisji). Chętnie nawiążę kontakt z innymi olimpijkami.
Pozdrawiam i powodzenia
Endegeneska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując