Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Olimpiada Języka Polskiego i Literatury
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2012-12-28, 00:48   #26
Cogito_Pani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 24
Dot.: Olimpiada Języka Polskiego i Literatury

W roku ubiegłym wyniki dla mojego okręgu były 15 stycznia, ale (!) termin oddawania prac szkolnych był z tego co kojarzę do ok. 15 grudnia, więc szanowna komisja miała więcej czasu na przeczytanie naszych wywodów. Mam nadzieję, że mimo wszystko i w tym roku będziemy mogły się cieszyć już w połowie stycznia, by mieć czas na intensywne przygotowania. Bo czymże jest ten miesiąc? Ja z ubiegłego roku zapamiętałam, że to bardzo niewiele, dlatego aż boję się pomyśleć, co to będzie, jak obwieszczą tę nowinę później.
Ale, dzielmy się naszymi doświadczeniami.
Ja już mogę powiedzieć, że jeżeli chodzi o język, to każdy test, który rozwiążecie nie jest na marne. Ja właśnie na nich się tak dobrze wyszkoliłam. Paradoksalnie bardziej sen z powiek spędza mi analiza. To absorbujące uczucie mieć z wypracowań szóstki, a wyłożyć się na analizie... Ja już wiem, że zabiorę ze sobą coca-colę i tabliczkę nussbeisera Zapewne nie zaszkodzi. Do propozycji tematów podejdę spokojnie, a nie jak pies do jeża... Przed próbą pisania proponuje sobie rozpisać myśli na arkuszu, wnikliwie policzyć zgłoskowość.
Ja zdecydowanie nastawiam się na poezję współczesną. Staram się opracować sobie listę takowych poetów, a następnie stworzyć praktyczną biografię i konwencjonalne dzieła...
A wy?
__________________
Takiż to świat! Niedobry świat! Czemuż innego nie ma świata?
(...)
I była zgroza nagłych cisz! I była próżnia w całym niebie!
A ty z tej próżni czemu drwisz, kiedy ta próżnia nie drwi z ciebie?


B. Leśmian,
Dziewczyna
Cogito_Pani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując