Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - NPR, obliczanie dni płodnych - wątek zbiorczy!
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2016-07-17, 16:20   #1029
anabella884
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 14
Dot.: Jak policzyć dni płodne po odstawieniu tabletek?

Jednak dalej nie wiem..
https://portal.abczdrowie.pl/brak-ok...ieniu-tabletek
"Jednak, jak wskazują lekarze, nie jest to „prawdziwa” miesiączką, ale tzw. krwawienie z odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Występuje ono jako reakcja organizmu na spadek hormonów we krwi. Krwawienie z odstawienia nie jest "prawdziwą" miesiączką, ponieważ nie dochodzi wówczas do owulacji, a jajeczka "uśpione" działaniem tabletek antykoncepcyjnych jeszcze nie rozpoczęły swojej "pracy"."
Jak zostało to wskazane powyżej, krwawienie, które wystąpi w bardzo krótkim odstępie czasu po odstawieniu pigułek antykoncepcyjnych jest mylnym znakiem, że organizm powrócił do normalnego rytmu owulacyjnego. Zanim jednak rozpoczną się pełne cykle menstruacyjne z owulacją może upłynąć sporo czasu. Brak okresu po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych może trwać od dwóch tygodni nawet do sześciu miesięcy. W tym czasie wiele kobiet wykonuje testy ciążowe, martwiąc się, że mogło dojść do zapłodnienia. Jednak ryzyko ciąży jest w takim przypadku znikome, bo przy pierwszym krwawieniu po odstawieniu jajeczkowanie nie miało miejsca.


Wiec ja już sama nie wiem, tu jest napisane, że owulacja występuję dopiero po pierwszej prawdziwej miesiączce, czyli ten okres między krwaiweniem z odstawienia a prawdziwa miesiączka jest bez jajeczkowania?
anabella884 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując