Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Vademecum antykoncepcji! cz. 2
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-07-24, 21:47   #357
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Witam

Cytat:
Napisane przez Opsahopsa1 Pokaż wiadomość
Chciałabym się dowiedzieć od zorientowanych Pań trochę na temat przyjmowania antykoncepcji. Mam 22 lata , jestem w szczęśliwym związku z chłopakiem od prawie 3 lat. Jakiś czas temu doszliśmy do wniosku ze warto by było skorzystać z dodatkowej ochrony . Będąc u pani ginekolog nie dopytałam się dokładnie o działanie tych tabletek . Dokładniej chodzi mi o tą przerwę którą odbywa się po łyknięciu 21 tabletek- jednofazowych. Jeśli w ciągu tych 7 dni nie dostanę ‚ ‚miesiączki’ bądź dostanę ją w 5 dniu przerwy to czy normalnie mam zacząć nowe opakowanie po tych 7 dniach mimo ze będę miała krwawienie bądź w ogóle go nie będzie. Pytam się tu ponieważ moja doktor jest tymczasowo niedostępna i nie mam jak się z nią skontaktować . Jeżeli źle wytłumaczyłam poprawie się jeżeli któraś będzie miała chęć pomocy. Proszę o podpowiedz jestem świeża w tym temacie.
Krwawienie z odstawienia rzadko kiedy przychodzi pierwszego dnia przerwy. Najczęściej przychodzi później, jak organizm odczuje spadek hormonów. Tak czy siak, przerwa ma trwać maksymalnie 7 dni - można ją skracać, ale nie wydłużać. Tabletkę aktywna należy zażyć nawet jak krwawienie dalej trwa.

Sytuację, że krwawienie się nie pojawia, należą zasadniczo do normy. Od czasu do czasu może się zdarzyć i również wtedy po 7 dniach przerwy należy przyjąć aktywna tabletkę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując