Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Kolorowo, energetycznie, odważnie...
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2013-08-01, 22:57   #1
kasia00_19
Raczkowanie
 
Avatar kasia00_19
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 314

Kolorowo, energetycznie, odważnie...


Witam Was serdecznie w moim wątku
I ja znalazłam trochę czasu aby założyć swój wątek i pokazać Wam swoje kolorowe wizje na energetyczne, odważne i hipnotyzujące makijaże.
Myślę, że receptą na stworzenie takiego makijażu jest użycie żywych, świeżych kolorów, a także stosowanie kontrastów i sposób komponowania całości.
Przesłanie jakim się kieruję tworząc odważny makijaż to przykuć uwagę spojrzeniem...


Na pierwszy ogień pójdzie coś szalonego, makijaż nazwałam:

SŁONECZNA NUTA

Taki makijaż wykonałam pod wpływem tej słonecznej pogody jaka obecnie panuje, słońce świeci, a kolory wokół są przez to bardziej intensywne w odbiorze.

Oto on:




A teraz opowiem jak wykonałam ten makijaż:


1.Na powiekę ruchomą nałożyłam bazę, jako bazy użyłam białej miękkiej kredki do oczu, dzięki niej wszystkie kolory użytych cieni są bardziej wyraziste.


2. Zaczęłam od żółtego cienia z drobinkami (Bell) nałożyłam go pędzelkiem języczkowym (FYB) wklepując go na całą powiekę ruchomą, a także na połowę powieki dolnej (od wewnętrznego kącika oka do połowy powieki).


3. Grafitowym cieniem z paletki Sephora zaznaczyłam załamanie powieki, ale bardzo delikatnie- znacząc sobie dalsze pole do działania fioletami.


4. Grafitowy cień roztarłam średnim fioletem z małą ilością świecących drobinek z paletki Sephora pędzelkiem bardziej puchatym (H&M). Aby uzyskać bardziej żywy kolor użyłam jeszcze różowego cienia z paletki Sephora i roztarłam fiolet w górnych granicach.


5. Na dolną powiekę od zewnętrznego kącika oka do środka powieki nałożyłam butelkowy zielony z drobinkami z paletki Sephora, ożywiłam go żółtym (Bell) , którego używałam także wcześniej, dzięki temu kolory (żółty i zielony) swobodnie się połączyły.


6. Obszar pod łukiem brwiowym oraz wewnętrzny kącik oka rozświetliłam cieniem perłowym Fashion & pearly firmy Bell.


7.Dolną linię rzęs zaznaczyłam czarną kredką do oczu z Essence.


8. Na powiece górnej narysowałam dość śmiałą , długą kreskę czarnym eyelinerem z miss sporty.


9. Linię wodną zaznaczyłam niebieską kredką do oczu.


10. Brwi podkreśliłam matowym, brązowym cieniem do powiek w kolorze Maybelline nr 750 Chocolate Chic. Brwi dodatkowo ułożyłam bezbarwnym żelem do brwi Giordani z Oriflame.

11.Wytuszowałam rzęsy czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal

I gotowe, myślę że taki makijaż jest w sam raz na jakąś letnią, szaloną imprezę . Może plażową... Jak myślicie ?









---------- Dopisano o 23:57 ---------- Poprzedni post napisano o 22:57 ----------

Drugi makijaż jaki przygotowałam nazwałam:

MORSKIE MARZENIA

Mam słabość na punkcie błękitów, turkusów i niebieskości na powiekach, może dlatego, że te kolory podbijają tęczówkę moich oczu. Myślę, że połączenie niebieskości i zieleni czyni taki makijaż interesującym. Kojarzy mi się z moim kochanym morzem.

Obowiązkowym kolorem w tym zestawieniu jest także czarny w postaci podkreślonego załamania powieki i czarna kreska na linii rzęs.

Prezentuje się tak:




Wykonałam go w następujący sposób:

1. Na powiekę ruchomą nałożyłam jako bazę- białą miękką kredkę do oczu, biały pigment kredki świetnie wydobywa kolor cieni.

2. Cienie, których użyłam na powiece pochodzą z paletki Sephora- te w kolorach niebieskich i zielonych są ze świecącymi drobinkami. Cienie zaczęłam nakładać od wewnętrznego kącika oka- w tym miejscu nałożyłam jasny błękitny cień.

3. Następnie pędzelkiem języczkowym (FYB) na 1/4 powieki nałożyłam niebiesko- turkusowy cień, dalej na 2/4 powieki nałożyłam niebieski, następnie 3/4 powieki zajął cień ciemno zielony, a za nim na 4/4 części powieki powędrował jasno zielony. Nakładając poszczególne odcienie starałam się zacierać między nimi granice pędzelkiem z H&M, aby przejścia między kolorami były łagodne.

4. Na połowę powieki dolnej od wewnętrznego kącika oka do połowy powieki położyłam ciemno zielony cień, który ożywiłam jasno zielonym, a na pozostałą część powieki nałożyłam niebieski.

5. Grafitowym cieniem z paletki Sephora zaznaczyłam załamanie powieki i nieco go wyciągnęłam do góry przy zewnętrznym kąciku oka pędzelkiem puchatym (H&M).

6. Obszar pod łukiem brwiowym rozświetliłam jasnym cieniem perłowym Fashion & pearly firmy Bell.

7. Na powiece górnej narysowałam kreskę czarnym eyelinerem z miss sporty, kreska nie jest zbytnio wyciągnięta- jest cienka przy wewnętrznym kąciku oka, a szeroka przy zewnętrznym.

8. Linię wodną rozjaśniłam białą kredką.

9. Brwi podkreśliłam matowym, brązowym cieniem do powiek w kolorze Maybelline nr 750 Chocolate Chic. Brwi dodatkowo ułożyłam bezbarwnym żelem do brwi Giordani z Oriflame.

10. Wytuszowałam rzęsy czarną maskarą Volume Milion Lashes L’oreal.

Uważam, że taki makijaż jest idealny na lato, czyli wtedy kiedy można poszaleć z kolorem, dopełni on całości stylizacji w kolorze szarym lub miętowym lub całkiem kontrastującym...







kasia00_19 jest offline Zgłoś do moderatora