Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Holandia
Wątek: Holandia
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2006-02-02, 20:19   #63
Miss Dior Chérie
Raczkowanie
 
Avatar Miss Dior Chérie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 60
Dot.: Holandia

Witam serdecznie!

Chciałabym uzyskać kilka informacji na temat studiowania w Holandii. Mam nadzieje, że któraś z Was będzie chciała i mogła mi pomóc

W tym roku kończe liceum i chciałabym zorientować się co nieco na temat realiów studenckich w Holandii. Myślałam głównie o EUR, ale wiedza oparta na doświadczeniach z innych uniwersytetów czy hogescholen równiez by mi się przydała.

Po pierwsze chciałabym wiedzieć, jakie sa realne szanse dostania się na np. EUR? Jakie są mozliwości przyznania stypendium czy dofinansowania, bo słyszałam ze takie cos równiez istnieje?

No a po drugie, biurokracja... Od czego powinnam zacząc załatwianie papierów potrzebnych do wyjazdu? Mam na mysli wyjazdu jako studentka. (zakładając ze takową zostanę )

No i ostatnie pytanie, bardziej nieoficjalne. Czytam dużo opinii, z których wynika, że Holendrzy nie sa przyjaźnie nastawieni do obcokrajowców, zwłaszcza tych niemówiących po niderlandzku. Czy takie samo nastawienie mają do studentów? Bo jeśli tak, to nie wiem czy jest sens wyjeżdzać uczyc się do kraju, w którym bedę czuła się źle...

Mam do Was jeszcze jedną małą prośbę Nie odsyłajcie mnie proszę do innych linków czy tematów, ja naprawde sporo już na temat życia w Holandii poczytałam. Teraz chciałabym nawiązać "żywą" rozmowę z Wami i uzyskać odpowiedzi na pytania które mnie wciąż nurtują.

Pozdrawiam serdecznie!
Miss Dior Chérie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując