Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Holandia
Wątek: Holandia
Podgląd pojedynczej wiadomości

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-03, 12:38   #68
Doni79
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: piekna okolica blisko Stuttgartu
Wiadomości: 490
Dot.: Holandia

Cytat:
Napisane przez Miss Dior Chérie
Wow! Dziękuje za tak wyczerpującą odpowiedź!

Ok, posprawdzałam sobie teraz co nieco na stronie Erasmus University i wynika z tego, że aby w ogóle dostać jakiś application form od uczelni, trzeba przesłać do nich wyniki TOEFL lub IELTS. Hmm.. wszystko fajnie, tylko, że ja TOEFL dopiero planuję zdawać w ciągu najbliższych 3 miesięcy, nie jestem jeszcze nawet zarejestrowana. O tyle dobrze, że TOEFL w formie CBT można zdawać w Warszawie codziennie, nie wiem tylko jaki jest czas oczekiwania, od zarejestrowania do faktycznego testu. Mam nadzieje, ze krótki. Wysłałam przed chwilą maila do babki, która rzekomo sie tym zajmuje, może dostane szybką odpowiedź.
Btw, trudny jest TOEFL? Wiem, ze to dość subiektywne wrazenie i to co dla jednego jest trudne dla drugiego może być banalne, ale tak orientacyjnie wolałabym wiedzieć jakie sa moje szanse na te 213 pkt.

A czy tę gwarancję finansową może wystawić ktos mieszkający na stałe w Polsce? Mam na myśli rodziców oczywiście. Bo jeżeli tak to znacznie ułatwiłoby mi to sprawę...

Ok, co jeszcze... matura.... jakich ocen maturalnych wymagają? Bo świadectwo powinnam miec bardzo dobre, a matura ciągle pozostaje niewiadomą... Aha i jezeli np. nie zdaje matematyki na maturze a chciałabym iśc na International Economics & Business Economics to musze zdawać egzaminy wstępne z matematyki czy wystarczy ocena ze świadectwa ukończenia szkoły? (btw. jak to możliwe, że na EUR są tylko dwa kierunki po angielsku? wydawało mi się ze to w miare porządny uniwersytet wolałabym cos humanistycznego znacznie bardziej )

Czy żeby wystapić o wizę studencką np. do ambasady nie muszę mieć dokumentu potwierdzającego przyjęcie na dany uniwersytet? Bo jezeli tak, to przecież normalne, ze nie wyrobie się z otrzymaniem wizy na czas...

Mogłabys napisac dokładniej na czym polega to stypendium socjalne i gdzie się o nie ubiegać?

Ok, w jaki sposób mam się skontaktować z uczelnią? Poprzez maila? Ok, tylko co ja mam im napisac?

Nie wiem czy to wszystko nie okaze się zbyt skomplikowane... A ja jestem osobą, która ma tysiące pomysłów naminutę i to że teraz chce starać się o przyjęcie na EUR nie oznacza, że w końcu nie pojade do Norwegii, jak planowałam jeszcze miesiąc temu.
Ehhh... zycie jest skomplikowane...:rolleyes :

TOEFEL to nie jest trudny egzamin. Naprawde. Znam dziewczyny, ktore mowily po ang. powiedzmy srednio, a jednak go zdaly i dostaly sie na uczelnie. Ja zdawalam tutaj w Holandii wiec nie wiem, jak wyglada to u nas tzn. ile sie czeka itd.

Zeby wystapic o wize studencka trzeba miec potwierdzenie przyjecia na uczelnie, dlatego napisalam, ze jesli chcesz studiowac za granica (obojetnie gdzie) to trzeba zabrac sie za to szybciutko.

Czy ktos z PL moze wystawic gwarancje tego niestety nie wiem, ale jesli skontaktujesz sie z ambasada tam ci na pewno wszystko powiedza.

Jesli chodzi oswiadectwo sie nie martw. Oni patrza na oceny, ale nie jest to najwazniejsze kryterium przyjecia. Z matmy matury zdawac nie musisz (ja tez nie zdawalam). Wazniejsza jest dobra znajomosc ang. tzn, taka, ktora bez wiekszych problemow i bez nieustannego zagladania w slownik pozwoli na swobode nauke. Prawdopodobnie swiadectwo bedziesz musiala przetlumaczyc przez tlumacza przysieglego.

To prawda, ze w kierunkach, gdzie wykladowy jest ang. nie ma wielkiego wyboru i sa to zazwyczaj kierunki ekonomiczne. Czy jest cos humanistycznego tego niestety nie wiem, ale do tej pory nie spotkalam sie z tym. (aha, tytul jaki sie otrzymuje po skonczeniu takiego kierunku jest miedzynarodowy, takze z palcem w nosie mozna starc sie o prace gdziekolwiek w swoim zawodzie )

Zeby starac sie o stypendium w tutejszym rozumieniu musisz najpierw jako Polka miec prace, tak jak napisalam to wyzej. Musisz miec kontrakt na minimum 32 h w miesiacu i zaswiadczenie z biura podatkowego, dopiero pozniej mozesz sie starac o te stypendium, natomiast o inne to juz musisz sie dowiedziec przez org. Erasmus albo zajrzyj na stronke http://www.nuffic.nl/ jest bardzo przydatna i zawiera wiele cennych info.

Z uczelnia kontaktuj sie najlepiej przez maila. Ja mialam o tyle ulatwiona sytuacje, ze bylam juz tu gdy zalatwialam te wszystkie formalnosci wiec troszke inaczej u mnie bylo.

Jakby cos jeszcze ci sie przypomnialo, sluze pomoca
Doni79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując