Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Witam na forum eksperckim
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2015-06-09, 15:40   #9
Ekspert Pedigree
Raczkowanie
 
Avatar Ekspert Pedigree
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 34
Dot.: Witaj na forum z ekspertem Pedigree.

Cytat:
Napisane przez LittleAnne Pokaż wiadomość
Mam w domu dwa psy. Atos ma 16 miesięcy, a Aria jest z nami od niedawna i ma 3 miesiące. Moje pytanie: jaką karmę mogę podawać im obojgu. bo kupowanie dla nich dwóch z osobna się nie sprawdziło, ponieważ Aria i tak podjada Atosowi jego jedzenie z miski, a nie chce żeby jej zaszkodziło? Pozdrawiam.
Oba psy są dość młode, jednak, by odpowiednio doradzić dobór karmy, przydałaby mi się jeszcze informacja odnośnie ich rasy, lub chociaż wielkości, jaką mają osiągnąć jako psy dorosłe. Inaczej przedstawia się schemat podziału karm dla psów ras małych, które szybciej osiągają dorosłość, a inaczej dla psów ras dużych, które dojrzewają i rosną dłużej.


Psów ras małych (do 10 kg masy ciała) powinny ok. 12 miesiąca życia zostać przestawione z karmy dla szczeniąt (junior) na karmy dla psów dorosłych, podczas gdy dla psów ras dużych, wiek zmiany karmy może przesunąć się aż do ok. 18 miesiąca życia. Przy zmianie karmy warto pamiętać o stopniowej zmianie karmy, by uniknąć potencjalnych zaburzeń ze strony układu pokarmowego. W tym celu zaleca się stosowanie przez kilka dni mieszanki starej i nowej karmy w proporcji 3:1, następnie 2:2, po czym 1:3, by w końcu po okresie około 1-2 tygodni móc całkowicie przejść na nową karmę.


Jeżeli oba psy docelowo będą psami dużymi można jeszcze karmić je wspólnie karmą Pedigree Junior dla dużych ras. Jeżeli jednak są to psy ras małych lub jeden z nich jest mały, a drugi będzie dużym psem, polecałbym jednak spróbować karmić je oddzielnie, np. dawać karmę w różnych pokojach w tym samym czasie. Jeżeli jednak takie rozwiązanie nie wchodzi w rachubę to skłaniałbym się do podawania dłużej karmy dla szczeniąt psu dorosłemu niż odwrotnie. Psy młode są bardziej wymagające, z racji tego, że nadal rosną i podawanie im karmy dla psów dorosłych może spowodować niedobory składników mineralnych.
Ekspert Pedigree jest offline Zgłoś do moderatora