Wizaz.pl - Podgląd pojedynczej wiadomości - Decyzja o emigracji - kierunek:Niemcy
Podgląd pojedynczej wiadomości
Stary 2019-10-14, 11:08   #5
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Decyzja o emigracji - kierunek:Niemcy

Cytat:
Napisane przez Pinkieee Pokaż wiadomość
Jak kwestia utrzymania i zamieszkania? Mimo drogiego ponoc zycia, i tak sie oplaca?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Życie w DE nie jest drogie, a już z pewnością nie w porównaniu z Polską czy Holandią (te kraje znam).
Drogie są tylko duże miasta, a i to nie wszystkie, zresztą hortensja już napisała.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Ja wyjechałam do pracy (fizycznej) przez agencję (polską). Nie znałam języka, w portfelu miałam 200 euro. Mieszkam na lokacji pracowniczej, więc odpadł u mnie problem mieszkania. Powoli uczę się języka, trochę ze słuchu, trochę z fiszek, natomiast kompletnie mi to nie idzie i zdecydowanie wolę podszkolić język angielski.
W dzisiejszych czasach wszystko załatwisz angielskim tak serio.

Wysłane z mojego Redmi Note 5A Prime przy użyciu Tapatalka
Tinker, Ty jestes w Holandii?
Been there done that. Też nie chciało mi się uczyć niderlandzkiego, niezbyt mi się podobał i wszędzie przecież mogłam rozmawiać po angielsku. Po 5 latach byłam w tym samym miejscu co na początku, nie rozumiałam, co ludzie wokół mnie mówią, żeby swobodnie włączyć się do rozmowy. Nie widziałam też możliwości przekwalifikowania się, bo brak znajomości języka obowiązującego w danym kraju jest po prostu dużym upośledzeniem.

Może i dogadasz się wszędzie po angielsku, ale nie zaklimatyzujesz się w ten sposób w Holandii. Nie znając języka będziesz mieć utrudniona możliwość zmiany pracy, pójścia do szkoły - czyli tego co popycha ludzi dalej.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując